Image default
Kapak

Dünyanın En Zengin Erkekleri

Forbes tarafından açıklanan verilerden yola çıkarak oluşturulan dünyanın en zengin adamları bu yıl da pek değişmeyen sıralaması ile açıklandı. Listede yer alan isimler genelde teknoloji şirketlerinin kurucu ve yöneticileri olsa da diğer sektörlerden de insanlar listede yer almakta.

1)  Jeff Bezos

Dünyanın en zengin 10 adamı listesinin başında Amazon şirketinin kurucusu ve yöneticisi Jeff Bezos yer alıyor. 100 milyar dolarlık servetin sahibi olan Jeff Bezos 1964 yılında Amerika’da doğmuştur.

2)  Bill Gates

Yakışıklı zengin erkek tanımını tam olarak karşılayan Bill Gates 89 milyar dolarlık serveti ile listenin ikinci ismi oluyor. Bill Gates teknoloji denilince akla ilk gelen şirketlerden birisi olan Microsoft şirketinin yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Yakışıklı zengin erkek
Yakışıklı zengin erkek

3)  Warren Buffett

Listenin en yaşlı isimlerinden birisi olan Warren Buffett günümüzün en başaralı yatırımcılarından birisidir. Warren Buffett 83,2 milyar dolarlık bir servete sahiptir.

4) Amancio Ortega

Pek çok ünlü giyim mağazasının bağlı olduğu Indıtex şirketinin sahibi olan Ortega 76 milyar dolarlık bir paraya sahip. Ortega 82 yaşında ve bir İspanyol.

5)  Mark Zuckerberg

Sosyal medyanın doğuşuna öncülük eden Facebook şirketinin kurucusu ve yöneticisi olan Mark Zuckerberg listenin en genç ismi. 34 yaşındaki genç yazılımcı 73 milyar dolarlık bir servet yönetiyor.

6)  Carlos Slim

Telekomünikasyon şirketlerinin öncülerinden olan Telmex ve América Móvil şirketlerinin sahibi Carlos Slim 62 milyon dolarlık bir servetle listenin altıncı ismi oluyor.

7) Bernard Arnault

Fransız iş adamı 61 milyar dolarlık serveti ile Fransız zengin isimleri erkeklerde önde gelmektedir.

Zengin isimleri erkek
Zengin isimleri erkek

8)  Larry Ellison

Oracle adlı yazılım şirketinin kurucusu Larry Ellison 54 milyar dolarlık serveti ile listenin sekizinci ismi.

9) Larry Page

65 yaşındaki genç milyarder 51 milyar dolarlık servete hükmediyor.

Dünyanın en zengin 10 adamı
Larry Page

10)  Ingvar Kamprad

IKEA şirketinin kurucusu ve yöneticisi olan İsveçli iş adamı 50 milyar dolarlık servete sahip. 92 yaşındaki Ingvar Kamprad en yaşlı milyarderlerden birisi.

Benzer Yazilar

Arşiviniz için Filim Önerileri

Ahmet DOĞDU

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 4 Film

Adriana Lima İle İlgili Az Bilinen 6 Şey

Ahmet DOĞDU

Feed me iPhone 4/4S Kılıf

Ahmet DOĞDU

2010′da Vizyona Giren Aksiyon Filmleri

Ahmet DOĞDU

Yılbaşında Sevgilinize Sürpriz Yapın

Ahmet DOĞDU