Image default
Kapak

Dünyanın En Zengin Futbolcuları

Özellikle son dönemde futbolcular yeteneklerinin yanı sıra kazandıkları astronomik ücretlerle de gündem olmaktadırlar. Futbolcular oldukça yüksek paralar kazanarak zenginler arasında yerlerini almaktadırlar. En çok kazanan futbolcular arasında ilk sıralarda Juventus’un futbolcusu Cristiano Ronaldo, Barcelona’lı futbolcu Lionel Messi, PSG’li futbolcu Neymar Jr., Manchester City forması giye Kevin De Bruyne gibi isimler yer almaktadırlar. Bu futbolcular gerek oynadıkları oyunla göz doldururken aynı zamanda da kazandıkları ücretler ile adeta dudak uçuklatmaktadırlar. Takımlarında gösterdikleri üstün performans sonucu aldıkları ücretlere birde sponsorluk ücretleri eklenince son derece fazla kazanan futbolcular kazançlarını yatırım amaçlı da kullanmaktadırlar.

En çok kazanan futbolcular: Cristiano Ronaldo
En çok kazanan futbolcular: Cristiano Ronaldo

2019 Yılında En Çok Kazanan Sporcular

Spor dünyasının popüler olmasıyla birlikte sporcuların kazandıkları ücretlerde astronomik rakamlara çıkmış durumda. Birçok spor dalında dünyanın en çok kazanan sporcuları sıralamasında ile sırada bir boksör olan Floyd Mayweather yer alıyor. En çok kazanan sporcular 2019 sıralamasında zirvede olan Mayveather yaklaşık 285 milyon dolar geliri ile oldukça çok kazandığını gösteriyor. İkinci ve üçüncü sırada ise dünyanın en iyi fulbolcuları arasında ilk iki sırada yer alan Lionel Messi 111 milyon dolar, Cristiano Ronaldo ise 108 milyon dolar gelirleri ile listenin zirvesinde yer alıyor. Sonrasında MMA sporcusu olan Conor McGregor 99 milyon dolar alırken, dünyaca ünlü basketbolcu Lebron James 85.5 milyon dolar ile listeyi takip ediyor.

Boksör Floyd Mayweather
Boksör Floyd Mayweather

Galatasaray’da Zenginler Artıyor

Özellikle son dönemde aldığı büyük başarılarla kasasını dolduran Galatasaray kulübü de bünyesindeki Galatasaraylı zenginler sayısını arttırmaktadır. Kaleci Fernando Muslera, Hücum oyuncusu Sofian Feguili gibi isimler Galatasaray kulübünde en çok para kazanan isimler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hem kulüp kazançları hem sponsorluk kazançları bu futbolcuların kasansı bir hayli dolduruyor.

Benzer Yazilar

Likör Çeşitleri ve Ülkeleri

Ahmet DOĞDU

Sony Playstation 5 Beklentiyi İyi Karşılayacak Mı?

Ahmet DOĞDU

internet ve Kariyeriniz

Ahmet DOĞDU

TÜRKİYE’NİN ERKEK JÖNLERİ

Ahmet DOĞDU

Burak Özçivit Stili

Ahmet DOĞDU

2010′da Vizyona Giren Aksiyon Filmleri

Ahmet DOĞDU