Image default
Kapak

En Bilindik 5 Sürücü Hatası

Sürücü hataları,  sürücülerin trafik kurallarına uymadıkları an gerçekleşen olaylardır. İnsanların kendilerine trafikte aşırı güvenmeleri sonucunda can güvenliklerine hiçe sayarak yaptıkları bu hatalar zaman zaman son derece kötü sonuçlar doğurmaktadır. Direksiyon başında en fazla yapılmaması gereken 5 sürücü hatası için şöyle bir sıralama yapabiliriz. Bakalım sürücü hatasını kabul edebilecek miyiz?

surucu-hatasi-cozumleri

  1. Sürücü hatası olarak listenin başında alkollü araba kullanmak olacaktır. Alkol bizlerin ayakta yürümemizi bile engellerken direksiyon başına geçmemiz bile başlı başına bir hatadır. Bu şekilde araç kullanarak kendimize ve belki suçu olmayan başkalarının hayatlarına da sebep oluruz.
  2. Hepimiz aceleci ve tez canlıyızdır. Araç kullanırken de bu ruh halindeyizdir. Bu nedenle en çok yapılan sürücü hataları listesinde aşırı hız da yerini almaktadır. Aşırı hız hem şehir içinde hem de şehirlerarası yolculuklarda risk almak demektir. Aşırı hız ile direksiyon hakimiyeti kaybı, fren yapma ihtimalinin azalması ile birlikte birçok kazaya davetiye çıkarmaktır. Ne kadar tedbir alınırsa alınsın, aşırı hızın meydana getireceği kazaların etkisi son derece ağır olacaktır.
  3. Aşırı hız gibi aceleci olduğumuzda hatalı sollama yapmak da sürücü hatası olarak görülmelidir. Özellikle uzun yolculuklarda dikkat edilmezse son derece kötü sonuçlara sebep olabilir.
  4. Uykusuz ve yorgun şekilde araç kullanmak dikkatsizliğe yol açacağından hayli fazla risk içermektedir. Araç kullanma dikkatinizin yerinde olmaması sebebiyle kısa ya da uzun yolculuklarda mutlaka uykusuz ve yorgun olmamak gerekir.
  5. Trafik işaretlerine uymamak da tehlikeli ve risk alınan durumlardır. Özellikle kırmızı ışık kuralına uymamanın yarattığı kazalar gözümüzün önüne gelmiştir bile.

surucu-hatasi-nedenleri

Sürücü hataları birçok canın kaybına sebep olduğundan dikkatli olmak ve bu kurallara uymak gerekiyor. Sürücü hatası sadece sürücüleri değil, araçlarında olanları ve diğer tüm trafiktekileri etkileyebilir. Bu nedenle sürücü hatası olarak görülen tüm yanlışların önüne geçmeliyiz.

Benzer Yazilar

Bir Zamanların Efsane Dizisi Mad Men Neden Bu Kadar Tercih Edildi?

Ahmet DOĞDU

2010′da Vizyona Giren Komedi Filmleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler Sosyal Medyada En Çok Hangi Hataları Yapıyor?

Editor

Yoga Mı?

Ahmet DOĞDU

“Hakuna Matata” Metin Uca

Ahmet DOĞDU

YAZ ERKEK MODASI

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz