19.4 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
Erkek Sağlık

En Büyük Seks Korkuları

Erkeklerin hiçbir şeyden korkmadığı gibi yaygın bir inanışın mevcut olduğu toplumda, erkeklerin çoğu zaman belli etmedikleri ancak ölesiye korktukları bazı durumlar mevcut ve bu durumların en başında seks korkuları geliyor.

Partneriyle keyifli ve sorunsuz bir seks isteyen erkeklerin büyük bir çoğunluğu aslında, seks sırasında gelişebilecek bazı olumsuzluklardan çok korkuyor. Peki, bu seks korkuları arasında neler yer alıyor?

seks-korkulari

  • Sertleşme

Erkeklerin en büyük seks korkularından bir tanesi sertleşme sorunu. Seks sırasında gerekli sertleşmeyi gösteremeyeceğini düşünen pek çok erkek, böyle bir sorun olmayacaksa bile bu duruma şüpheyle yaklaşıp endişelenebiliyor ve bunu istemeden de olsa sekse yansıtıyor.

  • Erken Boşalma

Erkeklerin en büyük seks korkularından bir diğeri de erken boşalma sorunu ve bu sorun neredeyse tüm erkeklerde yaşanıyor. Diğer toplumların erkeklerinde gözlemlenen boşalma süreleri göz önünde bulundurularak değerlendirilen bu sorun, birçok erkeğin seks sırasında erken boşalacağını düşünmesine ve partnerini tatmin edemeyeceğinden korkmasına neden oluyor. Erken boşalma sorunu psikolojik veya fizyolojik kaynaklı pek çok erken sonucu oluşabiliyor.seks-sorunlari

  • Erken Yorulma

Erkeklerin en çok endişe duyduğu bir diğer konu da erken yorulma. Ön sevişmeyle birlikte yaklaşık bir saat kadar sevişebilen erkekler göz önüne alındığında, Türk toplumu erkeklerinin çok kısa sürelerde yorulduğu ve buna bağlı olarak erken boşalma yaşadığı gözlemleniyor.

  • Tatmin Edememe

Erkeklerin bir diğer korkusu ise partnerini tatmin edememekten geçiyor. Partnerini gerektiği gibi tatmin edememek ve bu konuda kendini suçlu hissetmek, erkeklerin hemen her sevişmesinde gerçekleşiyor. Bunu engellemenin tek yolu ise ön sevişmeye daha çok önem vermek.

  • Sapıklık

Çok fazla öne çıkmamakla birlikte sapıklık düşüncesi de erkekleri korkutan bir diğer sebep. Özellikle partneriyle ilk zamanlarını yaşayan erkekler, partnerlerinin kendilerini yanlış anlamasından korktukları için samimi hareketler sergilemekte çekiniyor ve doğal davranmakta güçlük çekiyor.

Erkeklerin seks adına yaşadıkları bu korkular bazen fizyolojik, bazen psikolojik, bazen de Türkiye’nin yaşam standartlarıyla alakalı olarak gelişebiliyor. Bu korkuları yaşayan erkeklerin bilmeleri gereken tek şey, tüm bu sorunların kalıcı olmadığı ve kabul edildiği takdirde tedavi edilebileceğidir.

Benzer Yazilar

El Terlemesini Önlemenin Püf Noktaları

Editor

Dümdüz Bir Karın İçin 7 Yol

Editor

Seks için gözlerinizden olmayın!

Erkek Sağlık

Sex teklif eden bir erkeğin kabul edilme olasılığı nedir?

Erkek Sağlık

Hayalet Orgazm

Erkek Sağlık

İdrarda Güçlüğün Sebebi Bu Olabilir

Editor