Image default
Kapak

En Büyük Seks Korkuları

Seks çok haz verici ve şehvetli bir olay olsa da, hem kadınlarda hem de erkeklerde seks korkuları da vardır. Bu önemli korkular sağlıkla, fizikle ve psikoloji ile alakalıdır, diyebiliriz. Seks korku içerebilir. Bu nedenle de çiftlerin birbirine bu konuda yardımcı olmaları gerekir. Korkmadan seks yapmak için çiftlerin birbirine saygı, anlayış göstermeleri yanında karşılıklı konuşmaya da ihtiyaçları vardır. Seks öncesinde korkular yaşanabileceği gibi seks sırasında da bazı korkular yaşanabilir.

iktidarsizlik-nedenleri

En önemli seks korkuları arasında enfeksiyon kaparak hastalanma riski yer alır. Bu noktada önce sağlık diyerek hareket eden çiftler sağlık açısından gerekli önlemleri almalıdır. Kadınların çoğu bu konuda erkeklerin prezervatif kullanmasını isterler. Aynı zamanda prezervatif kullanımında uygun ve kaliteli prezervatifin de kullanılması gerekir. Yırtık veya yırtılabilecek prezervatif kullanımı aynı zamanda gebelik riskinin de yaşanmasına sebep olacaktır.

Seks korku yaşattığı diğer bir nokta da işte bu gebelik korkusudur. Korkmadan seks yapmak isteyen çiftler birbirlerine empati kurarak yaklaşmalıdırlar. Bu noktada fiziksel özelliklerin partner tarafından beğenilmemesi korkusu da yaşanır. Çıplak haldeyken partneri tarafından beğenilmeme duygusu da korkunun yaşanmasına sebep olacaktır. Seks bittikten sonra çiftlerin birbirini memnun edip etmedikleri de diğer bir korku duygusudur. Özellikle yeni çiftlerde bu korku hayli yaşanır. Seks sonrası duygusal ve garip bir duyguya kapılma da daha sonraki seks yaklaşımlarında da korkuya mahal verecektir.

iliskiye-girememe-korkusu

Seks korkuları içerisinde, seksin bitimiyle başlayan fonksiyon farklılıkları da yer almaktadır. Vücut seks sonrası farklı fonksiyonlar gösterebilir. Bunun bilinmesi de seks korku yaşatabilecek bir deneyimdir. Korkmadan seks yapmak için bu korkuların çiftler arasında konuşulması ve birbirlerine anlatılması şarttır. Bu korkuların çoğu yenilebilir ve halledilebilir korkulardır. Bu nedenle çiftlerin zevkle ve şehvetle seks yapabilmeleri için korkuların üzerine giderek halletmeleri gerekmektedir.

Benzer Yazilar

Yoga Mı?

Ahmet DOĞDU

Erkek Blog Siteleri

Ahmet DOĞDU

Bumerang Vespa Academy vs Erkeksen Gel

Ahmet DOĞDU

2010′da Vizyona Giren Türk Filmleri

Ahmet DOĞDU

Gran Turismo 6

Ahmet DOĞDU

Yaz Ayında “En Mekanlar “Bu Yazımızda…

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz