Image default
Kapak

En Çok Hangi Teknolojik Ürünleri Kullanıyor?

Teknolojik ürünler daha çok erkeklerin ilgisini çekmektedir. Erkeklerin hem evlerinde hem de işlerinde kullandıkları teknolojik ürünler kadınlara göre daha fazladır. Birçok üründe erkeklerin kullanım bilgisi ve tecrübesi kadınlara göre daha fazladır. Hatta bu cihazlar kadınlar tarafından vazgeçilebilecek ürünlerden erkeklerin vazgeçilmezi olmaktadır. Teknoloji ürünleri içerisinde ister günlük hayatlarında ister iş hayatlarında erkeklerin birçok ürünü yanlarında taşıdıkları kesin. Peki bu teknoloji cihazları nelerdir?

2016-teknolojik-urunler

Teknoloji cihazları arasında hiç şüphesiz en çok kullanılanı cep telefonlarıdır. Akıllı cep telefonlarının çıkması ile birlikte ister kadın olsun ister erkek her bireyin mutlaka bu telefonlardan etkilendikleri kesindir. Ancak erkeklerin cep telefonu kullanımı daha fazladır. Video çekmek, çeşitli uygulamaları ( banka işlemleri, spor uygulamaları, ekonomi ve finans uygulamaları vb.) müzik dinlemek ve yolculuklarda kullanmak üzere son derece fazla kullanılmaktadır. Benzer teknolojik ürünler arasında yer alan tabletler de erkeklerin, özellikle iş hayatlarında vazgeçilmez durumdadır. İşlerinde sunum hazırlamak, işleri ile ilgili takip etmeleri gereken güncel haberleri takip etmek istemeleri yanında çeşitli videoları izlemek ve oyun oynamak için de tabletler en uygun teknoloji ürünleri arasında yer alırlar.

Aynı şekilde görüşmeleri yapmak için kullanılan kablosuz kulaklıklar da kadınlardan çok erkeklerin kullandıkları ürünlerdendir. Listenin en başında yer alması gereken ancak bizim biraz daha arka sıralara koyduğumu oyun konsolları ise neredeyse sadece erkekler tarafından kullanılmaktadır. Oyun konsolları ve oyunlar yüzünden evdeki eşlerin erkeklerden rahatsız olmaları ilişkileri dahi bozabilmektedir. Bir diğer ürün ise ses ve sinema sistemleridir. Erkekler kadar kadınlarında film izleme merakı ve hobisi vardır. Bunu eve taşıyan sinema sistemleri ise kadınlar tarafından çok da önemli değildir. Ancak erkekler buna çok dikkat eder ve seçici olurlar. Ayrıca arabalarındaki ses sistemleri de erkekler için son derece önemlidir.

en-cok-kullanilan-teknolojik-urunler

Erkeklerin kullanım üstünlüğü kurdukları teknoloji cihazları istisnalar dışında erkekler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. İş hayatlarından lazım olan teknolojik ürünler dışında hobi olarak da teknoloji ürünleri kullanımı erkeklerin egemenliğindedir diyebiliriz.

 

 

Benzer Yazilar

İZZET ÇAPA İLE KEYİFLİ BİR SOHBET

Ahmet DOĞDU

Motorola MOTOACTV Spor Tracker ve Müzik Çalar

Ahmet DOĞDU

Çalışanlar İçin Hafta Sonunu Değerlendirme Fikirleri

Ahmet DOĞDU

Vizesiz Gidebileceğiniz Ülkeler

Ahmet DOĞDU

En Bilindik 5 Sürücü Hatası

Ahmet DOĞDU

Rakı Nasıl İçilir?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz