3.5 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Şub 23, 2019
Erkek Moda

En Doğal Peeling Önerileri

Cilt gün içinde maruz kaldığı bir çok durumdan ötürü sorunlu bir hale gelebilir. Cilt problemi deyince akla ilk sivilce ve siyah noktalar gelmektedir. Birçok insanın yaşadığı en büyük problemler haline gelmesinin ana sebebi cildin düzenli bir şekilde derinlemesi temizlenmemesidir. Peeling bu açıdan cilt temizliği için çok önemlidir. Kadınlar kadar erkeklerde böyle bir problemler karşı karşıyadır. Kadınlara göre daha farklı sebeplerden sivilce ve siyah nokta sıkıntı çekebilirler. Erkekler için peeling önerileri farklı versiyonlarda bulunmaktadır.

Pürüzsüz erkek cildi!

Pürüzsüz bir cilt artık erkekler içinde hayal değil! Basit cilt bakım tarifleri ile pürüzsüz ve daha sağlıklı cilde sahip olunabilir. Bu peelingler kimyasal olabileceği gibi doğal yöntemlerle de yapılabilir. Evde yapabileceğiniz tarifler ile cildi siyah nokta ve sivilce oluşumundan uzak tutabilirsiniz.

Kivi peelingi

1 çay kaşığı kadar doğal zeytinyağını, 1 yemek kaşığı dolusu yağsız yoğut ve püre haline getirilmiş 1 adet kiviye birbirine iyice karıştırın, ardından göz çevresine temas etmemek şartıyla tüm yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Bol ılık su ile iyice durulayın.

Limonun gücü adına

Evde oturduğunuz yerden yapabileceğiniz en basit peeling. Cilt temizliği için oldukça pratik olan limon peelingini mutlaka deneyin. Boş bir kaba bir avuç miktarınca tuzu koyun ve yarım limonu içine batırın. Göz çevresine dikkat ederek tüm yüzünüzü bastırmadan ovalayın. En son bol su ile temizleyin.

Bir mucize: Badem

1 yemek kaşığı dolusu rendelediğiniz bademi, 1 yemek kaşığı miktarı yulaf unu ve 1 tatlı kaşığı ölçüsünde ezilmiş bademi biraz su katarak bir araya getirin ve yüzünüze 2 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Bol suyla yıkayın.

Benzer Yazilar

Mevsimlik Mont Arayışında Olan Erkekler için Barbour Mont Modelleri

Erkek Moda

Her Erkeğin Mutlaka Sahip Olması Gereken Şeyler

Editor

Erkeklerin Yaşa Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Editor

Üçgen Yüzlü Erkekler İçin Saç Modelleri

Erkekler İçin Spor Çanta Modelleri

Kahve Tutkunu Erkeklerin Vazgeçemeyeceği Aromalar

Editor