Image default
Garaj

En Etkileyici 5 Spor Otomobil

Otomobiller, erkeklerin hayatlarında en çok ilgisini çeken etmenler arasında yer almaktadır. Şık ve spor otomobiller ise mutlaka her erkeği kendine hayran bırakmayı başarmaktadır. Erkeklerin hayallerini süsleyen spor otomobiller aynı zamanda dışarıya bıraktıkları etki ile de sahibinin daha karizmatik görünmesini sağlamaktadır. Bu nedenle en etkileyici 5 spor otomobil markasını sizler için sıraladık.

1. Maserati

Uzun yıllardan beri İtalya’nın en karizmatik spor otomobillerini üreten Maserati markası, birçok kişinin tercihi konumundadır. 1914 yılından bu yana ürettiği tüm otomobilleri ile otomobil tutkunlarının ilgisini çekmeye başaran Maserati, pahalı ve karizmatik otomobilleri ile sahiplerinin dışarıda büyüleyici bir etki bırakmasına imkan sağlamaktadır.

2. Ferrari

Enzo Ferrari tarafından 1947 yılında yine İtalya’da kurulan Ferrari markası, lüks bir spor arabaya sahip olmak isteyenlerin mutlaka tercihi konumundadır. Ferrari ismi ile dünyaya ün salan bir marka olduğundan dolayı, her ne model olursa olsun Ferrari sahibi olduğunu söylemek, muhabbete bir sıfır önde başlamak olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle Ferrari en etkileyici spor otomobiller arasında yer almaktadır.

3. Porsche

Alman otomobiller, şüphesiz dünyanın en güvenlikli ve en sağlam otomobilleridir. Bu nedenle birçok kişi BMW, Mercedes-Benz gibi firmaların ürettiği otomobilleri satın almak istemektedir. Ancak spor araba üreticisi Porsche, oldukça şık tasarımlara sahip olan ve erkeklerin hayallerini süsleyen otomobillerini 1931 yılından itibaren piyasaya sürmüştür. Daha çok spor araçlardan hoşlanan kişiler Porsche otomobilleri tercih etmektedir.

4. Aston Martin

Ülkemizde kullanıcısına çok rastlanmasa da Aston Martin dünya üzerinde en şık ve en karizmatik spor otomobiller üreten markalar arasında yer almaktadır. Aston Martin 1913 yılında Londra’da kurulmuştur. Aynı zamanda bu markanın en önemli özelliği, tüm otomobillerinin tamamen el yapımı olması ve en son parçayı monte eden işçinin adının, parçanın üzerine yazılmasıdır.

5. Lamborghini

Lamborghini markası da yine spor otomobiller konusunda üst düzey bilgiye sahip olan İtalyanlar tarafından kurulmuştur. 1963 yılında kurulan markanın ürettiği otomobiller, daha çok yarışlarda kullanılan ve oldukça zarif görünen hızlı araçlardır.

Benzer Yazilar

2019’un En Çok Tercih Edilen Araçları Hangileri?

Ahmet DOĞDU

BENTLEY BARNATO ROADSTER

Ahmet DOĞDU

Karda Araba Kullanmak İçin Ne Yapılır

Ahmet DOĞDU

Yeni Renault TALİSMAN

Editor

Donanımlı ve İddialı, Onun Adı Talisman

Editor

Lamborghini Veneno

Ahmet DOĞDU