Image default
Garaj

En Gerekli Araç İçi Aksesuarlar Nelerdir?

18 yaşını doldurmuş her erkeğin hayallerinin başında ehliyet alarak araç kullanmak gelir. Hatta kimisi için bu bir zorunluluk değil zevktir. Kimileri trafikte kalmaktan bıkarken kimileri de trafikte geçirdiği zamandan bile zevk alır. Bu bağlamda bir erkekten de aracını bakımsız bir şekilde bırakması beklenemez. Gerek iç aksesuarlar gerek dış aksamlarını mümkün olduğunca orijinal parça kullanarak kendi zevklerine göre değiştirirler. Her araçta bulunması gereken araç içi aksesuarları nelerdir?

Navigasyon

Her araç sürücüsünün navigasyon cihazına ihtiyacı vardır. Her ne kadar akıllı telefonlar üzerinden de navigasyon ve trafik uygulamaları kullanabiliyor olsak da araç kullanırken telefon kullanmak tehlikeli olacağından her araçta sabit bir navigasyon cihazı bulunmalıdır.

Çocuk Koltuğu

Bir diğer önemli araç içi aksesuar ayna ile birlikte çocuk koltuğudur. Küçük çocuğu olan her araç sahibinin aracında mutlaka çocuk koltuğu bulunmalıdır ve böylelikle dikiz aynasının yanında kullanabileceğiniz küçük bir aynayla kontrol edebilirsiniz. Çünkü küçük çocuklar araç içerisinde kucakta bulundukları için kemer takamıyorlar, fakat çocuk koltuğunda otururlarsa koltuğun üzerindeki kemer sistemi sayesinde onları yolculuk boyunca, özellikle kaza anlarında güvene alabilirsiniz.

Araç İçi Aksesuar Ayna
Bir Diğer Önemli Araç İçi Aksesuar Ayna ile Birlikte Çocuk Koltuğudur.

İlk Yardım Malzemeleri

Herhangi bir kaza anında ilk yapılan müdahale çok önemlidir. Çoğu kazazedenin hayatını olay yerinde yapılan ilk müdahale kurtarır. Bu nedenle araç içerisinde aksesuar önerisi olarak mutlaka ilk yardım çantasıyla beraber yangın söndürücü de bulundurmalısınız. Bir kaza anında hızlı bir şekilde müdahale edilebilmesi için, bu gereklidir.

Araç İçerisinde Aksesuar Önerisi
Araç İçerisinde Aksesuar Önerisi

Stepne

En önemli araç içi aksesuarlarından bir diğeri de stepnedir. Bir diğer adıyla yedek lastik. Lastik patlaması anında eğer aracınızda yedek lastiğiniz yani stepneniz var ise kriko ve bijon anahtarı sayesinde kolayca lastiğinizi değiştirebilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Eğer aracınızın bagaj kısmında sağlam bir stepneniz yok ise aracınızı daha fazla hareket ettirmeden olduğunuz yerde durarak yakınlarda bir lastikçi aramalısınız veya çekici çağırmalısınız. Bu durum da haliyle çok fazla vakit kaybetmenize neden olacaktır.

Benzer Yazilar

Lamborghini Sesto Elemento

Ahmet DOĞDU

En iyi 5 hibrid super arabalar

Ahmet DOĞDU

Klasik Arabalar Hepsine Hayran Kalacaksınız.

Ahmet DOĞDU

Araç Alırken Dikkat!

Editor

Rüya Otomobiller Vol1

Ahmet DOĞDU

Lotus Elise

Ahmet DOĞDU