Image default
Garaj

En Gösterişli Motosiklet Modelleri

Motosiklet kullanıcıları günden güne artmaktadır. Özellikle hız, gösteriş, tasarım, kullanım kolaylığı gibi nedenlerle birçok model ilgi çekici hale gelmiştir. Bu yüzden de motor sporlarını seven kişiler için fuarlar yapılmakta ve kullanıcılara sunulmaktadır. Tüm motor kullanıcılarının motorlarında en çok baktıkları nokta hız ve gösteriştir. Süratli ve gösterişli motosikletleri de bulabilecekleri internet haricinde fuarlar dikkat çekmek için en önemli yerler arasındadır. Fuarlarda yer alan birçok ünlü firma motor sporlarında da yer almakta ve boy göstermektedir. Motosiklet tutkunlarının en çok önem verdikleri hız tutkusu için piyasada her bütçeye uygun motosikletler bulmak mümkündür. Özellikle hızı, ekonomikliği, şıklığı ile orta gelirli motor severlere, yine hızı, gösterişli ve şık tasarımları ve güçlü motoruyla yüksek gelirli kitlelere hitap eden birçok motor piyasada bulunmaktadır.

BMW Motorrad Vision Next 100 modeli ile piyasaya hem şık tasarımı, hem göz alıcı modeli, hem hızı hem de motor gücüyle hükmetmektedir. Yüksek satış fiyatı ile her bütçeye hitap etmeyen bu motosikleti herkesin almak istediği söylenebilir. Motobot Robo Bike ilk defa fuarda karşımıza çıkan Yamaha’nın 2015 yılında ürettiği bir motosiklettir. Bu motosikletin en önemli özelliği saatte 220 km hıza ulaşabilmesidir. Diğer motorlardan ayıran en önemli özelliği de sürücüsüz olarak kendi kendine gidebilmesidir. Transforming Uno’nun mucidi genç bir kişidir. Daha 21 yaşındayken piyasaya sürmüş olan Amerikalı mucit motosikleti geliştirmeye 11 yaşında başlamıştır. 10 senelik bir çalışmanın sonucu olarak da Uno ortaya çıkmıştır. UNO’nun diğer motosikletlerden ayıran en ilginç özelliği tek tekerleğinin olmasıdır. Tek tekerlekli olsa bile araç çok güzel dengede durabilmektedir. Diğer bir farklı özelliği ise kullanıcı öne eğilip arkaya eğildiğinde motosiklet hızlanıp yavaşlamaktadır. Aynı zamanda tek tekerleğin yanında bir tekerlek daha bulunmaktadır. Sürücü istediğinde kolaylıkla bu tekerleği de çıkartıp alışılmış motosiklet konumuna getirebilmektedir.

Farklı birçok motosikletler olsa da motor severler genellikle klasik motorlardan hiç vazgeçmemektedir. Fuarlar da klasik motorlara gösterilen ilgi bu gerçeğin hiç biz zaman değişmediğini ve daha da arttığını kanıtlar şeklinde olduğu söylenebilir.

Benzer Yazilar

Hennessey HPE700 Camaro Convertible

Ahmet DOĞDU

Motosiklette Güvenlik

Editor

Donanımlı ve İddialı, Onun Adı Talisman

Editor

Amazing Lexus LF-LC Hybrid Concept

Ahmet DOĞDU

Dünyanın En Hızlı 10 Arabası

Editor

Volkswagen 2013 Golf GTI Cabriolet

Ahmet DOĞDU