Image default
FelsefErkek

En İyi Arkadaşına Aşık Erkeklerin Bileceği 6 Durum

Aşk ve ‘’friend zone’’, kısacası dokunmak isteyip dokunamamak, koklamak isteyip koklayamamak ve sarılmak isteyip sarılamamanın verdiği yakıcı bağlılık hissi. Friend zone, arkadaşınıza aşık olmanın iki kelime ile özetlenmiş halidir. Bu durumda bir taraf deli gibi severken diğer taraf sadece arkadaş olmayı ister. Bu da aşık olan taraf için hem vazgeçememek hem de ıstırap çekmenin kapılarını aralamak demektir. Ancak hemen üzülmeyin. Çünkü bir kadına aşıkken hala onun isteğine boyun eğip arkadaş kalabiliyorsanız, bu durum sizin ‘’işe yaramaz’’ değil, saygılı ve onurlu bir birey olduğunuzu gösterir. Ancak en mantıklı seçenek, o kadından uzaklaşmanız ve yeni bir aşk arayışı içine girmeniz olacaktır. İşte, görür görmez ‘’benden bahsediyor’’ diyeceğiniz 6 farklı, en iyi arkadaşına aşık erkek problemi:

en-iyi-arkadasina-asik-erkek.webp

1. Gereksiz ve Pahalı Hediyeler

En iyi arkadaşına aşık olan erkekler, ‘’artık açılmanın vakti geldi’’ dedikleri anda reddedilmenin korkusuyla soluğu hediye dükkanlarında alırlar. Çünkü ataerkil toplumlarda görülmesi pek alışıldık olmayan bu durum, aşık olunan kişiye ‘’yalvarırım beni fark et’’ demenin farklı bir tezahürüdür.

2. Aşık Olduğunuz Kişinin Sevgilisine Aşırı Samimiyet Duyma Hissi

En iyi arkadaşına aşık erkek kategorisine dahilseniz, arkadaşınızın sevgilisine istemsizce normalden daha yakın davranır, genel bağlamda onu korursunuz. Çünkü bu bilinçaltınızın aşkınızı gizlemek adına size yaptırdığı bir davranış şeklidir.

3. ‘Başka kız mı yok?’ Sorunsalı

Derdinizi açtığınız diğer arkadaşlarınız, size ‘’dünyada başka kız mı yok?’’ sorusunu yöneltirler. Fakat bu sorunun cevabını çok iyi biliyor olsanız da sizin dünyanızdaki tek kız odur.

en-iyi-arkadasina-asik-erkekler.webp

4. Paranoyaklaşma Evresi

Bazen öyle bir an gelir ki, onun da size aşık olduğunu sanırsınız. Fakat bu bir ilizyon mu, yoksa gerçek mi, bir türlü karar vermez ve kesin adımlar atmaya korkarsınız.

5. Sevdiğinizin Ağzından Başkalarını Dinlemek

Size hoşlandığı erkekleri anlatır. Sürekli bu erkekleri dinlemekten bıkarsınız. Ancak yapılacak bir şey yoktur. Dinlemek, akıl vermek ve onu o erkeklerden uzaklaştırmak için bahaneler üretmek zorunda hissedersiniz.

6. Çaresizlik ve Korku

Onunlayken hissettiğiniz rahatlığı başkalarıyla neden hissetmediğinizi sorgularsınız. Bu sorgulama sizi daha da çok dehşete düşürür. Onsuz yapamayacağınız, mıh gibi aklınıza çakılıverir.

Son olarak, yukarıda da aktarmış olduğumuz gibi, korkmayın ve dışarı çıkın. Sizi çemberi altına alan o ‘’friend zone’’ çitlerini yıkın ve kendinizi milyonlarca insanın bulunduğu bu gezegenin bilinmeyen maceralarına bırakın. İnanın, pişman olmayacaksınız.

Benzer Yazilar

Kadın Erkek Birer Dost

Ahmet DOĞDU

Aldatan Kadın Nasıl Davranır?

Türkiye’de Erkek Dergileri ve Okuma Alışkanlığı

Ahmet DOĞDU

Kadınları Baştan Çıkaran Casanova’nın Çapkınlık Sırları

Ahmet DOĞDU

Psikolojik Sorunları Olan Erkekler Nasıl Davranır?

Ahmet DOĞDU

ilişkide Kavga Sanatı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz