Image default
Garaj

En İyi Klasik Motosikletler

Nostaljiye eğilimler her sektörde kendini gösteriyor. Araç tutkunları modern ve üstün teknolojiyle donanmış araçlara içleri gitse de gönülleri hep klasik olana kayıyor. Bilhassa klasik Amerikan motosikletleri ilgi görürken dünya çapında üstünlüğünü ispatlamış pek çok motosiklet el değiştire değiştire bugüne ulaşabiliyor.

Harley Davidson WLA

Klasik motosiklet markaları denince akla ilk gelenlerden biri olan Harley Davidson, 1 milyon 620 bin dolarlık Captain America Easy Rider modeliyle en pahalı klasik motorsikletlerin başını çektiği gibi WLA modeliyle de en iyi klasikler arasına girmeyi başarıyor. İkinci Dünya Savaşı şartlarına uygun olarak tasarlanan bu model Amerikan ordusu tarafından kullanıldı.

Indian Chief

1200 cc’lik motora sahip olan Indian Chief, 1947 yılında üretildi. Saatte 85 kilometreye çıkabilen bu aracın arka süspansiyonu da mevcuttu.

BMW Slash 5

Her zaman farkını ortaya koymayı başaran BMW, Slash 5 serisi için oldukça farklı tasarımlara imza atarak 1970’li yıllarda hem hızlı hem estetik hem de güvenli motorlarını görücüye çıkardı. Saatte 110 kilometreyi bulan hızlarıyla dönemin gözdesi olan bu modelin günümüzde hala en çok beğenilenler arasında yeri var.

Honda Rebel

234 cc V-Twin motora sahip Honda Rebel, devrimci bir Vintage motosiklet olarak kabul ediliyor. 1985 yılında üretilen bu modelin hala isteyeni çok. Yolda pratik bir kullanım sağlayan bu aracın bu kadar talep görmesinin nedeni acemi motorcuların dahi korkusuzca kullanabilecek olması.

Triumph Bonneville

Profesyonel yarışçıların sıklıkla tercih ettiği 1959 yılında ortaya çıkan Triumph Bonneville, saatte 185 kilometreye kadar çıkabiliyor.

Velocette Viper

Koleksiyonerlerin gözdesi Velocette Viper, 349 cc’lik motora sahip bir 1950 klasiği. Üç galon gaz tankı bulunan bu motosiklet, molasız olarak uzun yolları aşabilme kabiliyetine sahip.

BMW R32

BMW otomobillerine dahi eklenen tasarım öğelerini barındıran BMW R32, I. Dünya Savaşı’ndan sonra uçak kullanımına yasaklama getirilmesinin ardından tasarlanarak yaratıldı. Şaftlı ikiz motor kullanılarak üretilen bu motosiklet, ilk bakışta bir bisikleti andırıyor.

Vincent Black Shadow

Klasik görünümlü motosikletler arasında en popülerlerden biri olan Vincent Black Shadow, 998 cc’lik devasa güçte bir motora sahip olduğu için ancak işinin ehli motorcuların kontrol edebileceği türden bir motosiklet olarak adını tarihe yazdırdı.

Benzer Yazilar

En Çok Yakan Araba Modelleri Nelerdir?

Editor

BMW Concept Active Tourer Plug-in Hibrid

Ahmet DOĞDU

Araba Alacaklar İçin 10 Tavsiye

Editor

Kadınları Etkilemek İçin 4 Otomobil

Editor

Auto Show İzlenimleri 2

Ahmet DOĞDU

2012 Mercedes-Benz CLS-Class

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz