24.9 C
Istanbul, TR
Çarşamba, Tem 17, 2019
Erkek Sağlık FelsefErkek

En İyi Kondom Nasıl Seçilir? 

Prezervatifler (condom) genel olarak istenmeyen gebeliklerin önüne geçmek için kullansa da prezervatif kullanmak cinsel yolla bulaşan bir çok hastalığın yayılmasını önlemektedir. Ancak seks aktivitesi sırasında prezervatifin yüzde 100 koruma sağlayacağı düşünülmemelidir.

Nasıl Prezervatif Seçilmeli

Kondom Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Penis Boyu Önemli:

Prezervatif satın almak için bilmeniz gereken konuların başında boyut kavramı gelmektedir. Genel itibariyle büyük sorunlar teşkil etmese de küçük boyut bir prezervatif rahatsız edici olacaktır. Bu nedenle hangi boy prezervatif almalıyım sorusunu kendinize yöneltin ve penisiniz boyunu ölçün.

Malzeme Kalitesi Önem Verin:

Genel olarak prezervatifin yapımında kullanılan lateks maddesi sorun çıkarmasa da bazı bireylerde problem teşkil edebilir. Alerjik bünyeye sahip bireyler poliüretan , poliizopren veya FC2 maddesinden yapılmış prezervatifleri kullanmalıdır.

Kalın mı İnce Mi İstersiniz?:

Prezervatif kalınlıkları 0,044-0,14mm arası olmakta ve ortalama değer olarak 0,07mm civarında üretilmektedir. İnce prezervatifler çok daha iyi cinsel haz verse de yırtılma riskine karşı çok tercih edilmemekte.

Prezervatif Dokusu Seçimini Partnerinize Bırakın:

Günümüzde prezervatif çeşitleri sadece boy olarak değil doku yapısı olarak da artmıştır. Çiftler arasında cinsel aktivite sırasında doku seçimi şehveti artıran faktörlerden birisi olabiliyor. Bu nedenle dokulu prezervatif seçerken partnerinizle ortak kanıya varmakta yarar var.

Beğendiğiniz Lezzeti Yakalayın:

Prezervatiflerde doku çeşitleri olduğu gibi çok çeşitli aroma yağlarıyla lezzet katılan prezervatif çeşitleri de mevcuttur. Aroma içeren prezervatifler cinsel ilişkinin farklı ve lezzetli olmasını sağlayabilir. Partnerinizle ortak sevdiğiniz bir kokuda prezervatif almanız durumunda cinsel ilişki hazzınız artacaktır.

Geciktirici Etkiyle Sabahlar Olmasın:

Erken boşalma problemi erkeklerin en büyük kabuslarından bir tanesidir. Geciktirici etkiye sahip prezervatifler ise penisteki sinir uçlarını az şekilde uyuşturarak orgazmın gecikmesini sağlar. Erken boşalma problemi olan erkeklerde prezervatif seçimi geciktiricili prezervatif olduğunda çok daha uzun süreli cinsel ilişki yaşayabilmektedir.

 

Benzer Yazilar

Erkeklerde Kumar Alışkanlığı ve Nedenleri

Editor

İlk Buluşmada Onu Şaşırtmanın Yolları

Editor

Sağlıklı Saçlar İçin Alınması Gereken Vitaminler

Editor

Orgazm taklidi yapmak yararlı!

Erkek Sağlık

Neden Bu Erkekler Konuşmaz?

Ahmet DOĞDU

Uzun İlişki Arayan Erkeklerin Uzak Durması Gereken 5 Hata