Image default
Vajinalog + 18

En İyi Seks Hangi Yaşta Yapılır

Birçoğumuzun aklındaki sorulardan biri de, özellikle ilerleyen yaşlardaki seks hayatımız olmuştur. Cinsel hayatın hem fiziksel özellikler hem de heyecan bakımından daha genç yaşlarda mutluluk verici olduğu bilinse de ilerleyen yaşlarda da cinsel hayatlarından oldukça hoşnut çiftler görebilirsiniz. Cinsellik için en iyi yaş sınırlaması aslında bireyin cinsel açıdan en aktif olduğu dönemin kastedildiği zaman dilimidir. Buna göre bazı araştırmalar yapılmış ve en iyi seks yaşı ortalaması ortaya çıkmıştır. Özellikle yaşa göre erkeklerde cinsellik farklı bir görüntü ortaya çıkarabilmektedir.

seks-en-iyi-hangi-yasta-yapilir

Gencim, Güçlüyüm

En iyi seks yaşı konusunda bir tespite varmaya çalışan araştırmacılar bu konu insanlarla konuşur ve onlarla anket yapabilirler. Gerek bilimsel açıdan yapılan araştırmalar gerekse de kişileri dinleyerek onlardan alınan deneyimlerin ortaya koyduğu gerçekler gösteriyor ki kadınlar için 30’lu yaşlar demek cinselliğin tavan yaptığı yaşlar demek. Birçok bilimsel olmayan araştırmalar gösteriyor ki erkeklerin büyük bir çoğunluğu otuz yaşına girmeden kendini daha aktif olarak görüyor. 29 yaş cinsellik en iyi yaş sınırı için oldukça dikkat çekici. Yaşa göre erkeklerde cinsellik araştırmasının verdiği bir diğer rakam ise 33. Buna göre erkekler 33 yaşında en güzel tecrübelerini yaşıyorlar. Kadınlar ise 28 yaşında yaşadıkları tecrübeleri asla unutamıyor ve otuzlu yaşlarında hep bu deneyim üzerinden arayışta bulunuyorlar. Cinsellik en iyi yaş araştırmasında dikkat çekilmesi gereken noktalardan biri elbette çiftlerin uyumudur. Aslında cinsel uyumun yakalanması için çiftlerin birkaç yıldan biraz fazla birlikte olmaları gerekebilir. Uyumun yakalanıp cinsel hayatın maksimum düzeyde tatmin vermesi için zaman, rahatlık ve huzurun aynı anda olması bekleniyor. Buna göre çoğu çiftin genç yaşlarda cinsel ilişkiyle birlikte onların genç, güçlü ve arzulu olmalarına bağlı olarak ileriki yıllara taşınıyor.

en-iyi-seks-yasi

Kadınlar Ne İstiyor

En iyi seks yaşı dışında çiftlerin birbirlerinden ne istedikleri ve neler bekledikleri de son derece önemlidir. erkekler daha yüzeysel bir bakış açısı ile yaklaştıklarından yaşa göre erkeklerde cinsellik çok keskin sonuçlar ortaya koymuyor. Oysa kadınlar daha komplike düşünüyor ve partnerinden beklentileri daha üst noktada tutabiliyor. Kadınların cinsellik en iyi yaş sınırında daha yüksek yaşın çıkmasının nedeni de budur. Çünkü kadın zaman geçtikçe kendini ve ne istediklerini daha iyi anlıyor ve anlatabiliyor.

Benzer Yazilar

Seçtiniz Pozisyon Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor

Ahmet DOĞDU

Cinsel İsteğiniz Azaldıysa İlişkinizde Problem Olabilir!

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Arkadaş Arasında Yaşadıkları Cinselliği İfşa Etmesinin Nedenleri

Ahmet DOĞDU

Sevişmeyi Bildiğini Sanan Erkeklerin Yaptığı 3 Hata

Ahmet DOĞDU

G Noktası Nerededir G Noktası Nasıl Bulunur?

Ahmet DOĞDU

İdeal Seks Süresi Ne Kadar Olmalı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz