Image default
Erkek Moda

En Muhteşem Başkaldırı Dik Yakalı Kazaklar

Bu yıl geçmişten günümüze dek süren erkek giyim moda akımlarından biri olan dik yakalı ve boğazlı kazak modası kışa damga vuracak gibi. Siyah boğazlı kazak erkeklerin hem daha fit hem de daha şık görünmelerine neden olmaktadır. Kışın soğuktan koruyan boğazlı kazakların yanı sıra, yaka kısımları fermuarlı dik yaka kazaklar da hayli revaçta. Tudors dik yaka kazaklar bu kış ve bundan sonra da erkeklerin dolaptaki yerlerini hep alacaklar gibi.

erkek-giyim

Erkeklerin kış aylarında çoğunlukla kışın giymeyi sevdikleri boğazlı ve dik yaka kazaklar sıcak bir kışın da habercisidir. Ancak bazı erkekler bu tarz giyimden rahatsızlık duyabilirler. Bunun nedeni boyun bölgelerinin kapalı olması onların tenlerine zarar verebilir ve kaşındırabilir. Ancak bunun için de erkek giyim ürünleri üreten firmalar, kazakların boyun kısımlarının fermuarlı olarak tasarlanarak çözüm üretmektedirler. Ancak vazgeçilmez bir kazak modeli olan boğazlı kazak modelleri içinde siyah boğazlı kazak modellerini her dönem erkeklerin üzerinde görebilirsiniz. Çok eski 1960 -1970  li yıllarda çekilen fotoğraflara bakarken erkeklerin üzerinde, kış fotoğraflarında mutlaka boğazlı kazak giyen adamları görebilirsiniz. Hem sıcak tutması hem de karizmatik ve erkeksi bir görünüm kazandırması nedeniyle yıllardır tercih edilen önemli bir erkek giyim ürünü olmuştur. Günümüzde de hayli fazla tercih edilmesinin ve tudors dik yaka kazaklarının giyilmesinin nedeni de budur.

Tudors dik yaka kazakları genellikle rahat ve kullanışlı olmaları yanında tek başına giyilebilen ya da içerisinde gömleklerle kombin edilebilen özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir. Uzun paltolar ile giyilen siyah boğazlı kazak modelleri karizmatik ve çekici bir tarz yaratmanıza yardımcı olmaktadır. Erkek giyim dediğimizde kazak modelleri asla vazgeçilmez modeller olarak tüm kış dolaplarda yerini almaktadır. Bisiklet yaka kazakların moda olduğu akımdan sonra eskiye dönüş olarak adlandırabileceğimiz boğazlı kazakların yeniden moda olası elbette eskimeyen akımın yenilenmesi anlamına gelir. Farklı renklerde ve değişik kesimlerde dik yaka kazakları kışın dolaplarınızda mutlaka bulundurmalısınız. Ancak şunu söylemek gerekirse, boğazlı ve dik yaka kazakların genellikle koyu renkleri daha fazla tercih edilmektedir. Açık, krem rengi modeller ise özellikle trençkotlarla harika bir kombin yaratmaktadır.

Benzer Yazilar

Erkeklerin En Önemli Aksesuarı Swatch Erkek Saat Modelleri

Ahmet DOĞDU

En Tarz Giyinen 5 Türk Erkek

Ahmet DOĞDU

2017 Yaz Aylarında Erkekler Neler Giymeli?

Tarzınıza En Uygun Saati Seçin

Sevgiliye Hangi Çiçek Alınmalı?

Ahmet DOĞDU

Kadınların Kalbine Giden 5 Özel Parfüm

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz