Image default
Erkek Sağlık

En Popüler Ayrılık Nedeni Sosyal Medya

AYRILIK NEDENİ SOSYAL MEDYA

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan sosyal medya ağları, insanlar üzerinde bağımlılık yaratmaya devam ediyor. Fazlasıyla vakit geçirdiğimiz sanal ortam zamanla iletişim kopukluklarına ve yanlış anlaşılmalara yol açıyor. Peki, popüler ayrılık nedeni haline gelen sosyal medyanın üzerimizdeki etkileri neler?

bir-ayrilik-nedeni

Egoyu tatmin ettiği için seviliyor. Günlük hayatımızda pek çok kişi kendini konuşarak ifade edemiyor ve çevresi tarafından dışlanıyor. Bunun neticesinde içine kapanıyor ve kendini daha iyi ifade edebildiği sosyal ortamlara yoğunlaşıyor. Gerçek yaşamda yaşadığı özgüven eksikliğini sosyal medya üzerinde ortaya çıkararak kendi egosunu tatmin ediyor. Çoklu ilişkileri etkilediği kadar, ikili ilişkileri de etkileyen bu durum zamanla ayrılıkları kaçınılmaz kılıyor.

sosyal-medya

Sosyal medya bağımlılığı ilişkileri bozuyor. Birlikteliklerde en önemli kıstas çiftlerin iletişimidir. Fakat konuşarak paylaşımda bulunmak yerine, çekiciliği artan sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunmak, zamanla iletişim problemlerini de beraberinde getiriyor. Bu durumda çiftlerin birbirinden uzaklaşması da önlenemez bir hal alıyor.

ayrililk-nedeni

Farklı insanlar ile tanışmak ve konuşmak daha cezp edici geliyor. Sosyal medya üzerinden yeni insanlar tanımak taraflar için ne kadar eğlenceli görünse de aslında fazlasıyla tehlikeli. Aldatma oranlarının artması, çiftlerin birbirine güvenmemesine sebebiyet veriyor. Sosyologlar ve psikologlar, çiftleri bu konuda özellikle uyarıyorlar. Tanımadığınız kişileri kesinlikle eklemeyin ve asla kendiniz ile ilgili özel paylaşımda bulunmayın…

Print

Sosyal medya bağımlılığı insanları kendi benliğinden uzaklaştırıyor. Sanal ortam zaman geçiren insanlar zamanla asosyal olmaya başlıyor. Kendini her türlü kabul ettirebildiği sahte durumdan gerçek dünyaya açıldığında agresif bir ruh haline bürünüyor.

ayrilik-nedeni-sosyal-medya

Bu durum da kişiliğinden uzaklaşarak farklı bir benliğe bürünmesine neden oluyor. Farklılaşmadan doğan kavgalar ise ilişkiler için kaçınılmaz sonun gelmesini sağlıyor.

Benzer Yazilar

En seksi seks sırları

Ahmet DOĞDU

YAĞLI VE AKNELİ CİLTLER İÇİN TIRAŞ İPUÇLARI

Editor

Erkeklerde Mantar Hastalığı ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Sivilce Sorunu ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Protein Tozu Hakkında Merak Edilenler

Ahmet DOĞDU

Kısa Sürede Etkili Cilt Bakımı Önerileri

Editor

1 Yorum

seo uzmanı 09 Mayıs 2016 at 15:27

Çok faydalı konular paylaşıyorsun teşekkür ederim

Cevapla

Yorum Yaz