Image default
Garaj

En Sağlam 5 Otomobil Karşınızda!

     Otomobil alırken hız, konfor, güç ve gelişmiş donanım özellikleri önemli kriterler olarak seçimimizi etkiliyor, belki de en önemli nokta olan sağlamlık genellikle geri planda kalıyor. Kendimizin ve sevdiklerimizin güvenliği için otomobil seçerken sağlamlığı konusunda da iyi bir araştırma yapmamız gerekir. Bu konuda otorite olan EuroNCAP testlerinden başarı ile çıkan en sağlam 5 otomobil karşınızda.

     5. Jaguar XE

     Son zamanlarda piyasaya sürülen en iyi otomobillerden biri olan Jaguar XE hayal gücümüzü ele geçiren otomobillerden biri. İngiliz asilliği, mühendisliği ve tasarımı ile benzersiz özellikler sunan Jaguar sağlamlığı ile de adından söz ettiriyor. Sürücü emniyetinde %92, yolcu emniyetinde %82, yaya emniyetinde %81 ve çarpışma emniyetinde de %82 gibi puanlar elde ederek listeye beşinci sıradan giriyor Jaguar XE.

 

    4. Toyota Avensis

      İlk modeli 1997 yılında piyasaya sürülen Toyota’nın sevilen modeli Avensis Japon teknolojisinin bir ürünü olarak yollardaki en güvenli araçlardan bir olarak karşımıza çıkıyor. EuroNCAP testlerinden 5 yıldız almayı başaran Avensis, sürücü emniyetinde %93, çocuk emniyetinde ise %85 oranında koruma sağlayarak listemizin 5. sırasında yerini almış durumda.

   3. İnfiniti Q30

      En sağlam 5 otomobil sıralamasında listemizde dördüncü sırada yine bir Japon otomobil markası yer alıyor. İnifiniti Q30 sport compact crossover segmentinde olan ve sağlamlık testlerinden başarı ile geçen bir otomobil. Çocuk güvenliğinde %91, sürücü ve yolcu güvenliğinde ise %84’lük bir koruma oranına sahip olan Q30 tasarım ve gücün yanında sağlamlık da sunuyor.

    2. Renault Espace

       En eski ve köklü otomobil üreticilerinden biri olan Renault, Espace modeli ile en sağlam araç listemizin 3. sırasında. Çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Espace, yolcu ve sürücü güvenliğinden %82,  çocuk yolcu güvenliğinden %87 ve yaya güvenliğinden %70 oranında değerlere sahip.

    1.Volvo S/V40

      Otomobil sektörüne az ilgi duyanların bile çok iyi bildiği Dünya’nın en sağlam otomobillerini üreten firma Volvo’dur. En sağlam 5 otomobil listemizin birinci sırasında yer alan Volvo S/V40 çarpışma emniyet testinden %82, yolcu emniyet testinden %87, sürücü çarpışma emniyet testinde %85 oranlara sahip.

      

     

     

Benzer Yazilar

2020 Yılında Çıkacak SUV Araba Modelleri

Editor

Mercedes-Benz SF1 Concept

Ahmet DOĞDU

Aracınızın Kullanım Ömrünü Uzatmak İçin Uygulayabileceğiniz Basit İpuçları

Editor

Catamaran ve Güneş Enerjisi

Ahmet DOĞDU

LAND ROVER DC100 SPOR KONSEPT

Ahmet DOĞDU

Kadınları Etkilemek İçin 4 Otomobil

Editor

Yorum Yaz