Image default
Erkek Moda

En Şık Erkek Eldivenleri

Eldiven dendiği zaman neredeyse herkesin aklına kış sezonu gelmektedir. Aklımıza gelen bu çağrışımın sebebi kış sezonu ile beraber gelen hava şartları. Hava şartlarının kış mevsimi ile beraber soğuması eldivenlerin kullanılmasını ve bu sezonun vazgeçilmezi olmasına neden olmaktadır. Eldivenler kullanım amacı olarak ortak olabilir fakat farklı üretim malzemesi kullanılması nedeniyle farklılık arz etmektedir. Farklı desenler de bu çeşitliliğin bir diğer sebebi. Erkek eldiven modelleri dendiği zaman genelde aklımıza kar topu savaşı yapanların eldivenleri gelmektedir. Eğlencenin bir numaralı aktörü olan eldivenler dışında aklımıza gelmesi gereken eldivenleri görebilmek ve öğrenebilmek için yazımızı okumaya devam ediyoruz.

erkek-deri-eldivenleri.jpg

Farklı Eldiven Çeşitleri

Bir takım elbise ile üzerine giyilen mont veya kabanımız beraberinde eldiven ile gayet şık bir kombin olabilir. Kış sezonu çekimleri takım elbise ile yapılıyorsa genellikle mankenlerin ellerinde bir deri eldiven görmek mümkün. Deri eldiven hem şıklığın hem de resmiyetin bir simgesi haline gelmektedir. Bir tutku halinde görülebilecek eldiven farklı desenlerde ve renklerde tercih edilmektedir. Erkek deri eldiven denildiği zaman kafamızda canlanan ana iki renk vardır. Aklımızda canlanan bu iki renkten ilki siyah ikincisi ise kahverengi. Saydığımız bu iki renk neredeyse bütün kıyafetlerle kombinlenebilir.

erkeklere-ozel-eldiven-modeli-onerileri.jpg

Rahat kombinlenebilmesi ve rahat olması sebebiyle takım elbisenin tamamlayıcısı olarak düşünülebilir. Ayrıca gençlerin ve gündelik kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak da yün veya örgü eldivenler kullanılabilir. Tercihlerimizden sonra sıra elimizin sağlığı için uygun olan eldiveni seçmek. Bu ayrıntı için alt başlığımızı ziyaret ediyoruz.

erkek-eldiven-modelleri.jpg

Sağlıklı Eller için Eldiven

Eldiven seçimi diğer tekstil ürünlerine nazaran daha kolay tercih edilebilen bir parçadır. Fakat yine de aklımıza eldiven seçerken dikkat etmemiz gerekenler tarzında bir soru gelmektedir. Eldiven seçerken bazı üretim malzemelerine alerjimiz olabilir. Mesela yün malzemesi tenimizin kaşınmasına neden olabilir. Öncelikle tenimize uygun olan malzemeden yapılmış eldiven seçilmeli. Bunun dışında elimizin boyutlarına uygun bir eldiven seçilmeli. Eldivenin boyutu elimizin boyutundan ne küçük olacak ne de çok büyük. Uygun ebat seçiminden sonra hem rahatlık hem şıklık bu kış sezonunda sizlerle.

Benzer Yazilar

Erkek için Şapka

2019 İlkbahar Yaz Erkek Modası Nasıl Olacak?

Ahmet DOĞDU

2018 Erkek Modasına Yön Veren Detaylar

Ahmet DOĞDU

Bu Kış Karizmatik Olmanızı Sağlayacak Atkılar

Ahmet DOĞDU

Erkek Yün Ceket İçin Kravat Tercihleriniz Ne Olmalı?

Ahmet DOĞDU

Tarzınızı Ortaya Koymanızı Sağlayacak Mükemmel Aksesuarlar

Yorum Yaz