Image default
Vajinalog + 18

En Sık Görülen Erkek Cinsel Sorunları Nasıl Tedavi Edilir?

Erken boşalma ve sertleşme sorunu gibi birçok cinsel sorun erkeklerin cinsel hayatlarını kabusa çevirebilmektedir. Erkeklerin yaşadığı bu sorunların elbette çözümleri ve tedavileri vardır. Ancak bu sorunların tespiti ve tedavisinden en önemli noktalardan biri de cinsel psikolojik testi yapmaktan geçmektedir. Ayrıca erkek cinsel fonksiyon hakkında edineceğimiz bilgiler hastalığın tanısı için de son derece önemlidir.

erkeksen-gel

Erkek cinsel fonksiyon bilgisi dahilinde yaşanabilecek hastalıklardan biri de erken boşalma olacaktır. Kontrolsüz boşalma olarak da bilinen bu hastalık kişinin ve partnerinin de cinsel hayatının olumsuz yönde etkilenmesine sebep olmaktadır. Ayrıca sertleşme sorunları, cinsel isteksizlik için de cinsel psikolojik testi yapmakta fayda olacaktır. Erkeklerde ayrıca erken boşalmanın yanı sıra boşalamama yani orgazm olamama hastalığı da vardır. Ancak erkeklerin cinsel sorunları konusunda yapılan araştırmalarda görünen o ki en fazla karşılaşılan hastalık erken boşalma olmaktadır. Denetimsiz boşalma olarak adlandırılan bu sorun genellikle 40 yaş ve altı erkeklerde daha sıklıkla görülmektedir. Bu nedenle erkekler cinsel ilişkiye girmekten korkarlar ve cinsel hayatları olumsuz yönde etkilenir. Ancak özel tıbbi müdahaleler ve kontroller sayesinde bu sorun ortadan kalkabilmektedir.

cinsel-sorunlar

Erkek cinsel fonksiyon içerisinde yaşanabilecek diğer cinsel sorunlar da genellikle, sertleşme problemi ve cinsel isteksizliktir. Tıpkı erken boşalma gibi bu hastalıklar da oldukça sık ve birçok erkekte karşılaşılmaktadır. Tüm hastalıklarda olduğu gibi erken boşalmanın da farklı sebepleri olabilmektedir. Ama genel olarak fiziksel ve psikolojik etkenler vardır. iş temposunun yoğunluğu, uyku sorunları ve beslenme dengesizlikleri erken boşalmayı tetikler. Bu  nedenle düzenli hayatın ve cinsel ilişkinin yanı sıra, sorunları konuşma çözme üzerine de dikkatle gidilmelidir. Konuşulmayan cinsel yaşam üzerine ve sorunların giderilmesi yararına tedavi uygulanmaması da cinsel sorunları daha da ilerlemesine sebep olan etkenlerdir. Cinsel psikolojik testi yapan bireylerin sorunlarını daha kolay atlattıkları da bilinen bir gerçektir. Bu noktada kadın partnerin de destek olması ve sorunun giderilmesi yönündeki psikolojik desteği vermesi gerekir. Günümüzdeki tıbbi ilerleme ile iktidarsızlık ve sertleşme sorunu olarak bilinen tüm cinsel rahatsızlıklar düzenli ve kolay tedavi yöntemleri ile giderilebilmektedir.

 

Benzer Yazilar

Kilo Problemi Olan Çiftlere Seks Tavsiyeleri

Editor

Seks Hayatını Canlandırmanın Yolları

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Tahrik Eden Kadın Davranışları

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Cinsel İstekleri Ne Zaman Artar?

Ahmet DOĞDU

Cinsel İşlev Bozukluğu Sebepleri ve Tanısı

Editor

Barbara Palvin

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz