Image default
FelsefErkek

En Son Ne Zaman Seni Seviyorum Dedin?

En son ne zaman değer verdiklerinize onu sevdiğinizi söylediniz veya hissettirdiniz hiç düşündünüz mü?

  1. Bahaneler Çok Sevgiler Az

Günlük hayatın stresine o kadar kaptırdık ki kendimizi kafamızı kaldırıp sevdiklerimize birkaç güzel söz söylemeyi belki de unuttuk. Tabii ki bir çok bahanemiz olabilir. İş hayatı, maddi şartlardan dolayı geçinme sıkıntısı örnekleri çoğaltabiliriz. Peki tüm bunların içerisinde sevdiklerimize ne kadar vakit ayırabildik. Hayatın kısa olduğu, zamanın çok çabuk geçtiği, vaktimizin değerini bilmemiz gerektiği gibi klişe lafları defalarca duyduğumuz aşikar. Sorun da tam olarak bu noktada zaten. Bunları bilmemize rağmen, icraata geçirme konusunda çok zayıfız ve bu yönümüz maalesef ki hayatımızın tüm alanlarına etki ediyor.

  1. En Son Ne Zamandı Hatırlıyor Musunuz?

En son ne zaman sevdiğiniz bir arkadaşınızı aradınız?

En son ne zaman ailenizle beraber vakit geçirdiniz?

En son ne zaman ufakta olsa değer verdiğiniz bir kişiye hediye aldınız?

Sevgilinize, ailenize, arkadaşlarınıza değer verdiğinizi hissettirdiniz. Hatırlamakta zorlanan değerli okuyucularımız için belki de tam zamanı. Ufak bir hediye, güzel bir söz veya anlamlı bir mesaj…

  1. Kendinizden Başka Kimseye İhtiyacınız Yok Mu?

İnsanlar arasında ki bağ her zaman kopuk değildir. Belli dönemlerinde mutlaka ilişkilerinde zirveye çıktıkları zamanlar olur. Peki zamanla bu sağlam bağlar neden koparılır? Zamanın şartları ve teknolojinin çok hızlı gelişmesi maalesef ki insanları yalnızlığa iter. Yeni dünya aslında insanlara şu mesajı verir. ‘’Kendinizden başka hiç kimseye ihtiyacınız yok’’ ve bu düşünceyi bize öyle işler ki zamanla kabullenir ve durumu yadırgamamaya başlarız. Şimdi biraz düşünelim ve özeleştiri yapalım. Samimiyeti ve sevgimizi neden göstermek için özel bir gün bekleriz ki. Karşımızdaki insana değer verdiğimizi gösterecek illa özel bir gün mü olmak zorunda. Duygularımızı bastırarak aslında kendi iç huzursuzluğumuzu yaratmış olmuyor muyuz? Kırın duygularınızın zincirlerini. Ailenize sevdiğinize, dostlarınıza hiçbir sebep yokken sevdiğinizi söyleyin. Evet belki ilk başta şaşırabilirler hatta anlam veremezler ama emin olun ki gece yatağa yattıklarında aklına siz geleceksiniz.

  1. Sonradan Pişman Olmamak İçin Şimdi Tam Zamanı

Hayatımızda bazı şeylerin değerini vaktinde bilmeliyiz. Bugüne kadar birçok konuda keşkelerimiz olmuştur. Bir kez daha keşke dememek için gelin ilk adımı sizler atın. Değer verdiğinizi hissetirin. Sevginizi paylaşın,duygularınızı saklamayın. Hala bunu yapabilecek vaktiniz ve enerjiniz varken değerlendirin.

  1. Sevgiler Hatırlatıldıkça Sevgi Kalır

Ünlü İngiliz yazar George Eliot’un sözleriyle yazımızı bitirelim. ”Hayat hızlı akan bir nehirdir. Altın gibi parıltıları akıp gider, sonunda bize sadece kum kalır.”

Benzer Yazilar

Piyano Çalan Erkek Karizmasına Dair Her Şey

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Çileden Çıkaran 7 Durum

Erkeklerin Duymaktan En çok Memnun Olacağı İltifatlar

Ahmet DOĞDU

Kadınları Etkilemek İçin 5 Önemli İpucu

Editor

Sevgilinizin ailesine yaptığınız esprilere dikkat edin.

Ahmet DOĞDU

Sevgiliye Kilo Vermesi Gerektiğini Söylemenin 5 Yolu