23.1 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Sağlık

Ereksiyon Problemi Hakkında Her Şey

Erkeklerde penisin sertleşme sorununa ereksiyon problemi adı verilmektedir. Sertleşme sorunlarının temel olarak ortaya çıkış nedenleri genellikle iki gruba ayrılır. Bunlar bedensel nedenler ve psikolojik nedenler olarak iki kategoride incelenmektedir.

Bedensel Etmenler

  • Sigara bağımlılığı
  • Alkol bağımlılığı
  • 40 yaş ve üzeri yaş ortalaması
  • Diyabet hastalığı
  • Kalp ve damar hastalığı
  • Mastürbasyon sıklığı başlıca nedenler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Psikolojik Etmenler

  • Kaygı
  • Testosteron hormon eksikliği
  • Korku
  • Dikkat eksikliği başlıca sertleşme sorunu nedenleri arasında gelen faktörler olma özelliğini taşımaktadır.

Tedavisi

Sertleşme sorunlarıyla karşı karşıya kalan erkeklerin kendi başına ilaç tedavisine geçmeden önce muhakkak uzman bir hekimden muayene olması gerekmektedir. Çünkü sertleşme sorunu yaşayan erkeğin bu sorunu kişiden kişiye tamamen değişkenlik gösterdiği için problemin bedensel mi yoksa psikolojik mi olup olmadığına karar verilmesi gerekmektedir. İşte ortada duran bu yaklaşımlar neticesinde değerlendirildiği zaman her anlamda birçok yönden yer almaya devam ettiğini dikkate almak gerekmektedir.

Başlıca tedavi yöntemi olarak psikolojik destek ve ilaç tedavisi yöntemleri olmak üzere sertleşme problemi tedavisine ilişkin yöntemler denenmektedir.

İlaç Tedavisi

Tamamen uzman hekim kontrolünde testosteron hormon seviyesini arttırmaya yönelik yapılan tedavi yöntemini oluşturmaktadır. Böylelikle penisteki kan akışını hızlandırmak böylelikle sıkça önde gelen tedavi yöntemleri arasındaki yerini korumaya devam etmektedir.

Psikolojik Destek Tedavisi

Uzman hekimle hasta arasındaki terapiye dayanan sertleşme sorunları yönünden tedavi sürecini oluşturmaktadır. İşte bu yöntem üzerinden de bireyin sertleşme sorunlarının çok kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması ve her yönden hastanın iktidarsızlık sorunlarını tamamen unutması amaçlanmaktadır. Ortada duran bu özellikleri neticesinde değerlendirildiği zaman gerçekten de birçok yönden karşımızdaki yerini koruduğunu her yönden dikkate almamız gerekir ki bu da önem teşkil etmektedir.

Benzer Yazilar

Evlilikte Uyum Sorunu Nasıl Aşılır?

Editor

Cinsel İştahsızlık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Editor

Jiletle Mi Yoksa Makine İle Mi Tıraş Olmak Daha İyidir?

Editor

Mükemmel Cildin Altın Kuralları

Editor

Erkeklerde Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Editor

Erkeklerde Ter Kokusu Problemi

Editor