Image default
FelsefErkek

Erkeğin Beden Dili Şifreleri

Beden dili hakkında bilgi sahibi olmak sosyal ilişkilerde önemli bir ön veridir. Özellikle bu kadın erkek ilişkilerinde kesin değil ancak son derece belirleyen bir ön analizdir.

Başlangıçta Yaşanan Durum

asik-olan-erkegin-vucut-dili.jpg

İlk karşılaşma anında erkekte doğal bir şaşkınlık ve afallama halini yakaladıysanız, evet, sizden fazlası ile hoşlanmış demektir. Konuştukça kaşlar kalkıyor ve göz bebekleri direk size yönelerek büyüyor ise diyalog da onay almış ve erkek sizden daha da hoşlanmaya başlamış demektir. Belki hemen aşk demek doğru değildir ama bilmelisiniz ki tam da bu aşamada erkeğin biraz başı dönmüş demektir. Vücut dilinde hoşlanma belirtileri, sizi hemen “feleğini şaşırttım” moduna sokmasın. Bu sadece başlangıçtaki etkidir.

Olaylar belli bir rutinde gelişecektir. Erkek kravatını düzeltir. Bu net olmasa da size özel yönü olabilir. Saçına dokunur ya da düzeltir. Artık size yönelik etki bırakma isteğini daha net görmeye başlayabilirsiniz.

Bütün Beden Mesaj Verir

vucut-dilinde-hoslanma-belirtileri-erkek-flort-hareketleri.jpg

Erkek olduğu yerde dik durur ve kasları gerginleşir. Erkek flört hareketleri arasında en belirgin mesaj budur. Vücut, ayaklar, oturum, kollar, görüş açısı tamamen sizi merkez almıştır. Gözleri bedeninizde dolaşır. Bunu kibarca gizleyerek ya da direk yapıyor olabilir. Ayaktayken ellerini beline koyar ki bu duruş erkeğin bedenine güvendiğinin ifadesidir.

Gözlükleri ile oynar, ceketinin düğmeleri ile oynar, size yaklaşmanın doğal yollarını arar. Sırtınıza ve dirseğinize dokunarak kalabalık ortamlarda yön tayininize yardımcı olan davranışlar sergilerler. Dokunmanın doğal ve kibar fırsatlarını her an değerlendirirler.

Aşık Olma Aşaması

asik-erkegin-beden-dili-nasil-olur.jpg

Üşüdüğünüzü gördüğünde tereddüt etmeden ceketini sizin omuzlarına bırakıyorsa, gereksinim duyduğunuz her an bütün olanakları ile yanınızda oluyorlarsa, bakışlar dikleşmeye ya da yalvarmaya başlamışsa, işte bu aşama erkeğin âşık olduğu aşamadır. Aşık olan erkeğin beden dili bu açıdan sorgulanmaya gerek görmeyen net mesajlar vermeye başlar. Ancak elbette durum erkeğin ruh hali ve sosyal pozisyonu ile alakalıdır. Erkek eğer bu duygusu ile mücadele etmek zorunda kalıyorsa farklı davranışlar gösterme çabasına girecektir. Durumu reddetmek çabası ile farklı tutumlar geliştirebilir. Ne olursa olsun doğal akışında duygularını istemeden davranışları ile ele verecektir.

Benzer Yazilar

Babalar Niçin Erkek Çocuk İster?

Editor

KADINLARA HEDİYE ALIRKEN

Ahmet DOĞDU

Kadın Erkek İlişkilerinde ilgi unsuru

Ahmet DOĞDU

Erkekler ve Alışkanlıkları

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Kadınlardan Soğuma Nedenleri?

Kaybetmeye Mahkum Erkeklerin Tipik Özellikleri

Yorum Yaz