Image default
FelsefErkek

Erkeğin Oyuncağı : Araba

 

Erkeklerin otomobillerle aralarında küçüklükten başlayan duygusal bir bağ vardır. Kadınlara göre arabaya daha düşkün bir yapıya sahip olan erkek cinsiyetinin her yaş grubunda tercih ettiği otomobil de farklılık gösterir. Bunu tek bir nedene bağlamak mümkün değildir. Erkeklerin yaş gruplarına göre otomobil tercihlerini etkileyen değişkenleri sizler için değerlendirdik.

Çocuklukta size alınan ilk oyuncak arabanızdan itibaren araba beğenileriniz ve seçimleriniz aşama aşama değişiklik göstermeye başlayacaktır. Bu aslında genel hatları ile tüm hayatımızın seçimlerinde aynı şekilde böyledir. Bakalım yaş gruplarına göre araba seçimleri nasıl oluyormuş.

 

erkeklerin-yasa-gore-araba-tercihi

 

Genç Erkeklerin Tercihi

Yapılan araştırmalar ve araba markalarının satış istatistikleri incelendiğinde, genç yaştaki erkeklerin araba seçimlerini genellikle spor modellerden yana kullandıkları görülmektedir. Aslında oldukça anlaşılabilir bir durumdur bu. Çünkü herkes bilir ki gençlikte insanlar hayatı her zaman daha hızlı yaşar. Yaşantısını dinamik bir ritme göre ayarlar. Bu nedenle, erkeklerin gençlikte araba seçimlerini de daha hızlı bir sürüş keyfi sağlayan spor araba modellerinden yana kullanmaları da gayet normal bir durumdur.

 

erkeklerin-araba-tutkusu

 

Orta Yaş Tercihleri

Erkek otomobil kullanıcılarının tercihlerinin orta yaşa doğru daha çok aile tipi arabalara kaydıkları görülür. Okul bittikten sonra iş yaşantısına atılan ve genellikle bir aile kuran erkekler, aileleri ile birlikte rahat edebilecekleri araba modellerine yönelirler. Koltuk sayısı bakımından fazla olan arabalar orta yaş grubu erkeklerin en çok tercih ettiği modellerdir.

 

klasik arabalar

 

Yaşlılığa Doğru

Erkeklerin yaşları ilerledikçe, daha klasik yapılı arabaları tercih ettikleri gözlemlenir. Özellikle 40 yaş ve sonrası grubu erkek otomobil kullanıcılarının, daha geniş ve konfor bakımından üst seviyelerdeki araçları tercih ettikleri bilinen ve belgelenmiş bir gerçektir. Ayrıca bu yaş grubunda, otomatik şanzımanlı otomobiller de daha çok tercih edilmektedir.

Benzer Yazilar

Kızlara sorduk: Aldatmanın sınırı nedir?

Ahmet DOĞDU

Burcunu Söyleyin, Nasıl Tavlayacağınızı Söyleyelim

Editor

Aşk Mı? Para Mı?

Ahmet DOĞDU

ilişkide özel Alanları korumak

Ahmet DOĞDU

İyi Gitmeyen Bir İlişki Nasıl Düzeltilir?

Ahmet DOĞDU

2016 Yılının En Beğenilen Kadınları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz