Image default
Erkek Moda

Erkek 2019 İlkbahar/Yaz Güneş Gözlüğü Trendleri

Güneş gözlüğü kullanmak yaz ve ilkbahar aylarında önem taşımakta. Güneş gözlüğü sayesinde zararlı ışınlardan büyük ölçüde gözler korunmaktadır. Güneş gözlüğü önemli bir yerde bulunması nedeni ile kullanılması birçok uzman tarafından önerilmektedir. Güneş gözlüğü sayesinde ayrıca erkekler daha yakışıklı ve karizmatik bir görünüm elde etmelerinden dolayı da çok fazla tercih etmektedirler. Güneşten korunmanın yanında şık görünmek için en çok tercih edilen aksesuarlardan biri olmaktadır. Erkek güneş gözlüğü modası içerisinde ise birbirinden hoş birçok gözlük modeli yer almaktadır. İsteyen birçok erkek kendine uygun gözlükler ile karizmatik görünebilmektedir.

Damla Model Gözlük Bu Sezon Yine Trend

Hiç şüphesiz yıllardan beri en popüler gözlük modellerinden biri erkek damla model gözlük olmaktadır. Genel olarak bütün yüz tipleri ile büyük bir uyum yakalayabilmektedir. Bunun yanında sadece spor değil, klasik kıyafetler ile de kombinlenmektedir. Her erkeğin çok sevdiği bu model, 2019 sezonunda da her zamanki yerini korumaktadır.

Asimetrik Gözlükler Dikkat Çekici

Kendinde farklılık yaratmak ve dikkat çekici olmak isteyen erkeklerin tercih edebileceği bir model asimetrik erkek gözlükleri olmaktadır. Bu sezonda ise asimetrik kesim erkek gözlükleri dikkat çekici olmaktadır. Altıgen veya daha birçok şekillerde bulunan asimetrik gözlükler ile her erkek dikkat çekici olmaktadır.

Renkli Camlar Ön Planda

2019 ilkbahar/ yaz gözlük modelleri arasında ise renkli camların ön plana çıktığı görülmektedir. Bu renkli camlı gözlükler ile spor şıklığı yakalamak mümkün olmaktadır.

Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Güneş gözlüğü takarken, çok şık ve tarz görünmek için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan biri ise hiç şüphesiz yüz tipine uygun gözlük tercihi olmaktadır.

  • Kalp yüz şekline sahip olanlar kare güneş gözlüklerini tercih etmelidirler.
  • Kare yüz tipine sahip olanlar ise daha oval güneş gözlüklerini tercih etmelidirler. Bunun yanında kare gözlük almak isteyenler ise keskin kenarlı gözlükleri tercih etmemelidirler.
  • Oval yüz tipleri ise damla şeklindeki gözlükleri tercih edebilmektedirler.

Benzer Yazilar

2016 erkek moda akımına giriş

Ahmet DOĞDU

Hex Tie ile Tanıştınız mı?

Ahmet DOĞDU

Mevsimlik Kıyafetlerden Olan Birbirinden Şık Triko Modelleri

Ahmet DOĞDU

Trençkotlarda 2016 Modası

Ahmet DOĞDU

Kışın Kurtarıcısı : Boğazlı Kazaklar

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Örgü Modası

Ahmet DOĞDU