26.2 C
Istanbul, TR
Cuma, Tem 19, 2019
FelsefErkek

Erkek Aşık Olduğunu Nasıl Anlar?

Aşk, metaforik olarak birçok kez tanımlanmıştır. Kimisi aşkı hiç gelmeyecek rüzgarları beklemeye benzetirken, kimisi de güneşin sıcağında tatlı tatlı erimeye benzetmektedir. Ancak asıl irdelenmesi gereken nokta aşkın şairane oluşu değil, erkek metabolizmasına ve psikolojisine olan etkileridir. Çünkü bu etkileri daha net anlamak, bizleri daha kesin sonuçlara ve farkındalığa götürecek olan önemli bir anahtar rolü oynayacaktır. İşte, sizler için araştırmış olduğumuz ‘’erkekler aşık olduklarını nasıl anlarlar?’’ sorusunun yanıtları:

ona-karsi-asiri-hassas-olursunuz.jpg

Ona Karşı Aşırı Hassas Olursunuz

Aşık erkek davranışları arasında en çok öne çıkanı aşırı hassasiyettir. Aşık olduğunuz fakat farkına varamadığınız kadının yanındayken siz fark etmeseniz bile onun her hareketini, her sözünü ve her duygusunu en ince ayrıntısına kadar incelemeye başlarsınız. En ufak bir değişimde hemen nedenini sorgularsınız ve bunun sizinle bir alakası olup olmadığını anlamaya çalışırsınız. Bu durum bazen sizin de onun size aşık olduğunu düşündürür. Bazen ise tam tersi bir düşünceyle baş başa kalırsınız. Eğer bu soruları zihninizde kendi kendinize sormaya başlamışsanız aşık olmuşsunuz demektir.

onun-baskasiyla-konusmasini-bile-kiskanirsiniz.jpg

Onun Başkasıyla Konuşması Bile Gözünüze Batar

Onun başka bir erkekle yan yana olması, o erkekle sıkı fıkı bir muhabbete girmesi veya karşılıklı gülüşmeleri bile gözünüze batar, canınızı yakar ve hatta içten içe sizi ağlatır. Bir erkeğin aşık olduğunu anlayabilmesi için bu durumu fark etmesi yeterli olacaktır.

ona-yakin-olmaya-calisirsiniz.jpg

Ona Yakın Olmaya Çalışırsınız

Son olarak, onun gözünüzün önünden ayrılmaması için onun yakınında bir yerlere oturursunuz. Görüş açınızdan çıkmasına izin vermezsiniz. Aynı zamanda da sizi görebilmesi için elinizden geleni yaparsınız. Sizin planladığınız mesafeden daha yakına yaklaşırsa kendi hareketlerinizi kontrol edemez ve utanmaya, kasılmaya başlarsınız. Çünkü o alelade biri değildir. Sizin için dünyanın merkezidir. Bu yüzden de hem ona yakın olmak, hem de kendinizi rezile etmeyecek kadar uzak olmak istersiniz.

Benzer Yazilar

VIP Kadın Tavlama Satatı

Erkekler Evde Eşlerini Nasıl Görmek İster?

Editor

Kadın Erkek Birer Dost

Ahmet DOĞDU

Biten Bir İlişkiyi Atlamanın 10 Adımı

Sevgilisi Olunca Arkadaşlarını Unutan Erkekler

Editor

Babalar Niçin Erkek Çocuk İster?

Editor