Image default
Erkek Moda

Erkek Ayakkabılarında Rugan Mı Yoksa Mat Deri Mi?

Rugan Mı? Deri Mi?

Ayakkabı erkek için vazgeçilmez bir parça olmakla birlikte birçok çeşidin bulunduğu bu alanda tercih yapmak erkekler için zor bir durum. Seçeneklerin bu kadar çok olması kolay bir seçim olmayacağının göstergesi olmakla birlikte; giyilen kıyafetler için uygun ayakkabının bulunması için bu kadar çok seçenek arasından tercih yapılacak olması ise bir bakıma kolaylık sağlayacaktır. Yıllardır ayakkabı alanında bir gelişim ve çeşit sayısında bir artış mevcut. Çeşitlerin bu kadar çok olmasının nedeni; ayakkabının yapıldığı hammadde ve ustanın yansıttığı modelden kaynaklanmaktadır. Ayakkabı dediğimiz zaman doğallıkta aklımıza geliyorsa bunun eşiti deri ayakkabı modelleridir. Derinin ayakkabı yapımında bu kadar yaygın kullanılması spor, modern ve klasik deri ayakkabılar olarak çeşitlenmesine dayanak olmuştur. Bunun yanında günlük hayatta gördüğümüz zaman direk dikkatimizi çeken rugan ayakkabılarda kendi başlığını açmış alanını oluşturmuş bir ayakkabı çeşidi.

rugan-ayakkabi.jpg

Deri Ve Parlaklık

Deri hammaddesi yıllardır doğallığın sembolü olmuştur. Bu doğallık hem birçok ürün için geçerli hem de ayakkabı için. Sağlıklı olmasının yanı sıra uzun ömürlü olması ve bununla birlikte hoş bir hava katması sebebiyle çok tercih edilmesinin nedenini net ve mantıklı bir biçimde açıklıyor. Erkek ayakkabılarında deri yaygın bir şekilde kullanılıyor. Renk ve model olarak çeşitlendikten sonra erkeklerin seçimine sunuluyor. Renk ve modelin yanı sıra birde derinin parlak olmasını eklersek yani parlak deri olarak adlandırılan maddenin kullanılmasıyla rugan ayakkabı ortaya çıkartırsak bu da erkeklerin seçeneklerine sunulmuş olur. Derinin daha sade ve samimi bir hava kattığı ruganla karşılaştırıldığında açık bir şekilde belli. Bunun yanında parlak derinin kullanıldığı ayakkabılar yani rugan ayakkabılar daha iddialı ve ben buradayım havasıyla çok ayrı bir alanda kendine yer bulmuş durumda. Peki hangisi?

deri-ayakkabi.jpg

Parlak Ve Matın Savaşı

Parlak deri olan rugan ve mat derinin kendisine has bir yeri mevcut ve bunların birbiriyle kıyaslanacak duruma getirilmesi uygun olmaz. Bir takım elbisenin altına kişinin tercihine ve giyilen elbisenin rengine, kumaşına göre tercih yapılması kombin açısından daha sağlıklı bir durum oluşturacaktır. Ruganın günlük giyimde çok yer alamadığı birçok kişinin malumu ama iddialı olmayı sevenler tercihlerinden bunu çıkartmamalı ki bununa birlikte rugan ayakkabı kombinleri de azımsanamayacak kadar çok. Mat deri ise rugana göre günlük hayatta daha çok tercih edilmekte ve insanların seçeneklerine genelde klasik deri ayakkabı olarak sunulmakta.

rugan-ayakkabi-kombinler.jpg

Benzer Yazilar

2018 Erkek Giyim Modasına Dair Her Şey

Editor

Ülkelere Göre Erkek Karakterleri

Ahmet DOĞDU

Kravat İğnesi Modelleri

Editor

En Tarz Giyinen 5 Türk Erkek

Ahmet DOĞDU

Kim demiş Erkek çanta kullanmaz diye?

Ahmet DOĞDU

Bir Erkeğin Dolabında Olması Gereken 5 Giysi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz