Image default
Erkek Sağlık

Erkek Bakımı Hakkında Genel Bilgiler

Temiz ve bakımlı olmak, modayı takip etmek son zamanlarda bayanlara özgü bir durum olmaktan çıkmıştır. Bunda değişen hayat koşullarının etkisi büyüktür. Ayrıca belirtmek gerekirse, artık erkekler, bakım konusunda çok daha bilinçli olabiliyor. İş hayatındaki koşullar da erkeklerin kendilerine bakmalarını ve güzel görünmelerini gerektirir olmuş durumda. Bunların yanında artık kadınlarda erkeklerin kendilerine bakmalarına son derece önem veriyor. Sonuç olarak artık erkekler de bakımlı olmak zorunda diyebiliriz. Erkek bakımının belli başlı detaylarına göz atalım.

groomingroutine
Metro seksüel erkek tanımına bakacak olursak, metro seksüel kelime anlamı olarak şehirli erkek demektir. Yani şehrin modern yapısına ayak uyduran, bakımına önem veren erkekler için kullanılır bu kelime. Yalnız erkek bakımı denince aklımıza hanımlarda olduğu gibi, yoğun olarak, kremler vücut losyonları ve buna benzer şeyler gelmesin. Erkekler bakım için daha erkeklere özgü bakım ürünleri ve yöntemleri kullanır. Mesela saç bakımında kesim şekli daha ön plandadır. Bunların yanında bakımın sadece bakım ürünleri kullanılarak yapıldığını düşünerek yanılmayın. Bakımın içinde spor gibi olgular da vardır. Bakımlı erkek mutlaka düzenli sporunu da yapmaktadır. Erkek bakımında dikkat edilen en önemli şeylerden biri de temizliktir. Her gün detaylı bir banyo yapmasanız bile eğer şehir içinde çok bulunuyorsanız, şehrin o pisliğini akıtmak için her gün mutlaka birkaç dakikanızı duşa ayırmalısınız. Ayrıca ağız ve el-ayak bakımı da önemlidir. Bu saydıklarımızın çoğu zaten sağlıklı olmak için gereken şeylerdir aslında. Ancak geçtiğimiz dönemlerdeki gibi bunları haftada bir yapmak günümüz şartlarına uygun olmamaktadır.
Yazımızı bitirirken belirtmek gerekirse, erkek bakımı artık erkeklerin son derece dikkat ettiği bir konu haline geldi. Bakımlı olan erkek iş hayatında da özel yaşantısında da özgüvenli olduğu için daha da başarılı olmaya başladı.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Burun Estetiği

Ahmet DOĞDU

Tabağınızdaki 5 Renk

Ahmet DOĞDU

Karın Kaslarının Görünmemesinin 5 Muhtemel Sebebi

Editor

Doğal Yollarla Testosteron Artırmak Mümkün Mü?

Ahmet DOĞDU

Vücut Geliştirirken Tüketilen Ürünler

Ahmet DOĞDU

Cinsel İştahsızlık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Editor

Yorum Yaz