Image default
Erkek Sağlık

ERKEK CİLT BAKIMI

Sivilce, farklı nedenlerden dolayı herkesin başına gelebilir. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de can sıkıcı bir konu durumundadır. Sivilceli erkekler için cilt bakım önerileri mevcut bulunmaktadır. Cilt bakımına dikkat ettikleri sürece sivilce probleminden kurtulmak hayal değildir.

Cilt bakım önerileri

Kadınlar kadar erkeklerde sivilce probleminden şikayetçidir. Farklı bölgelerde çıkan sivilcelere farklı cilt bakımları ile kısa sürede elveda etmek kişinin elindedir. Tıbbi yardımın yanı sıra evde de yapabileceğiniz pratik tarifler ile sivilceli görünümden tamamen arınabilirsiniz.

Limon

Limonun kurutucu etkisinden yararlanmanız nokta atışı olacaktır. Sivilceleriniz üzerine limon sürdüğünüz zaman çok daha hızlı kuruma yapacaktır. Bu sayede sivilcelere erken müdahale ile daha kısa sürede yok olmasına neden olacaksınız.

Nemlendirici

Traş sebebi ile yüzünüz tahriş olabilir ve bunun sonucunda da sivilcelenme yaşamanız çok normal bir hal alır. Tahrişi en aza indirmek adına yoğun bir nemlendirici krem satın alırsanız, tahrişi en aza indirmiş olursunuz. Bu adımı yapmadan hemen önce yüzünüzü bol su ile yıkayın. Tamamen kurulamayıp nemli yüzünüze krem sürerseniz çok daha yoğun sonuç alırsınız.

Peeling

Peeling adımını genel olarak kadınlar çok daha fazla ciddiye alıyor. Cilt için önemli olan adımlardan biri olan peelingi erkeklerinde ihmal etmemesi gerekmektedir. Doğal peeling tarifi:  1 çay kaşığı miktarı zeytinyağını, 1 yemek kaşığı miktarı tamamen yağsız yoğurdu ve püre haline getirdiğiniz 1 adet kiviyi birbirine karıştırıp, göz çevresine gelmemesine özen göstererek ciltte 15 dakika kadar bekletiyoruz. Ardından bol ılık su ile iyice yıkıyoruz.

Beslenme

Sivilce oluşumuna zemin hazırlayan besinlerden uzak, daha yağsız daha sağlıklı besinler tüketerek sivilce oluşumunu ciddi ölçüde azaltabilirsiniz. Profesyonel yardım almakta bu noktada önemli bir adım olacağından, ihmal edilmemeli.

Benzer Yazilar

Erkekler aldatmaya nasıl bakıyor?

Ahmet DOĞDU

Erkek Saç Bakımında, Doğal Tüyolar!

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Editor

Kaliteli Sperm Sayısını Arttıran Gıdalar

Erkeklerde Ergenlik Dönemi Cinselliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Vücutlarında Dikkate Almaları Gereken Belirtiler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz