24.9 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
Erkek Sağlık

ERKEK CİLT BAKIMI

Sivilce, farklı nedenlerden dolayı herkesin başına gelebilir. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de can sıkıcı bir konu durumundadır. Sivilceli erkekler için cilt bakım önerileri mevcut bulunmaktadır. Cilt bakımına dikkat ettikleri sürece sivilce probleminden kurtulmak hayal değildir.

Cilt bakım önerileri

Kadınlar kadar erkeklerde sivilce probleminden şikayetçidir. Farklı bölgelerde çıkan sivilcelere farklı cilt bakımları ile kısa sürede elveda etmek kişinin elindedir. Tıbbi yardımın yanı sıra evde de yapabileceğiniz pratik tarifler ile sivilceli görünümden tamamen arınabilirsiniz.

Limon

Limonun kurutucu etkisinden yararlanmanız nokta atışı olacaktır. Sivilceleriniz üzerine limon sürdüğünüz zaman çok daha hızlı kuruma yapacaktır. Bu sayede sivilcelere erken müdahale ile daha kısa sürede yok olmasına neden olacaksınız.

Nemlendirici

Traş sebebi ile yüzünüz tahriş olabilir ve bunun sonucunda da sivilcelenme yaşamanız çok normal bir hal alır. Tahrişi en aza indirmek adına yoğun bir nemlendirici krem satın alırsanız, tahrişi en aza indirmiş olursunuz. Bu adımı yapmadan hemen önce yüzünüzü bol su ile yıkayın. Tamamen kurulamayıp nemli yüzünüze krem sürerseniz çok daha yoğun sonuç alırsınız.

Peeling

Peeling adımını genel olarak kadınlar çok daha fazla ciddiye alıyor. Cilt için önemli olan adımlardan biri olan peelingi erkeklerinde ihmal etmemesi gerekmektedir. Doğal peeling tarifi:  1 çay kaşığı miktarı zeytinyağını, 1 yemek kaşığı miktarı tamamen yağsız yoğurdu ve püre haline getirdiğiniz 1 adet kiviyi birbirine karıştırıp, göz çevresine gelmemesine özen göstererek ciltte 15 dakika kadar bekletiyoruz. Ardından bol ılık su ile iyice yıkıyoruz.

Beslenme

Sivilce oluşumuna zemin hazırlayan besinlerden uzak, daha yağsız daha sağlıklı besinler tüketerek sivilce oluşumunu ciddi ölçüde azaltabilirsiniz. Profesyonel yardım almakta bu noktada önemli bir adım olacağından, ihmal edilmemeli.

Benzer Yazilar

Erkekler İçin İstanbul’daki En İyi Epilasyon Merkezleri

Editor

İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm

Editor

Cinsel İlişkinin Erkeklerdeki Etkisi

Erkek Sağlık

Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Doğal Çözüm Yolları

Editor

Ceviz Sperm Kalitesini Arttırabilir

Editor

Erkeklerde Ter Kokusu Problemi

Editor