17.7 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Nis 20, 2019
Sportaküs

Erkek Dediğin Fit Olmalıdır!

fitErkek dediğin fit olmalıdır. Öyle, göbekli ve şişman bir yapı erkeğe pek yakışmaz. Hele birde sürekli olarak sosyal bir yaşam içerisinde iseniz, günlük bir yaşantınız ve iş hayatınız var ise, mutlaka fit olmanız gerekir. Aksi halde, sosyal hayata adapte olma aşamasında ve ilişkiler kurma aşamasında sorunlar yaşayabilirsiniz. Tabii, her erkeğin baklavalı ve kaslı olması gerekmez. Düz ve fit bir yapı yeterli olacaktır. Peki, fit bir yapıya sahip olmak ya da gerçekten baklavaları meydana çıkarmak gerçekten zor mu?

 

Aslına bakarsanız, bu sorunun cevabı çift yönlü. Çünkü fit bir yapıya sahip olmak erkek için hem zor, hem kolay. Zor olan kısmı, bu hedefe inanmak ve fit olmak için düzenli olarak çalışmak. Basit olan kısmı ise, farklı bir zorluk olmadan sadece disiplinli olarak fit olmanın mümkün olabileceği. Sitemiz, “erkeksen gel” diye çıktığı bu yolda; herkesin fit olması için bazı bilgileri derledi. Dilerseniz, maddeler halinde inceleyelim ve her erkeğin fit olması yolunda katkımızı sağlayalım.

 

1) Her gün Spor Yapın Desek Zor Olur! Bu Nedenle, Yürüyün Diyoruz!

 

Vücudun, öyle ya da böyle çalışması gerekir. Bu nedenle de, spor ya da temel egzersizleri yapmanız çok önemlidir. Lakin bunu her gün, her erkeğin yapmayacağını biliyoruz. Bu nedenle de, tempolu yürüyüş öneriyoruz. Günün sonunda 30 ila 50 dakika kadar tempolu olarak yürüyünüz. Tabii, bunu her gün yapmanız ve alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir.

 

2) Çok Yemek Yiyin, Az Besin Tüketin!

 

Her gün, olabildiğince çok yemek yiyin. Lakin az besin tüketin. Peki, nasıl olacak bu? Örneğin, 6 öğün düzenini benimseyebilirsiniz. Evet, gün içerisinde tam 6 öğün besin tüketin. Lakin her öğünde olabildiğince az besin tüketmeye önem verin. Özetle; çok öğün, az besin yolunda ilerleyin. Bu sayede, yediğiniz besinlerin sindirimi daha rahat olacaktır.

 

3) Besinleri Ayırmayın!

 

Erkeklerin yaptığı en temel hataların başında besinleri seçmek yer alır. Onu yemem, bunu yemem ya da şunu sevmem… Bu mantıktan tamamen çıkmalısınız. Sebze, meyve, et… Her besin grubundan azar, azar tüketmeli; vücudun tüm ihtiyaçlarını karşılamalısınız.

 

Evet, saygı değer erkekler. Eğer, yukarıda ki 3 temel unsura dikkat eder ve yaşamınızı bu 3 temel unsura göre şekillendirir iseniz, belki baklavalar sahip olamayabilirsiniz. Ama, iri göbeklere de sahip olmayacağınız kesin olur. Tabii, her zaman dediğimiz gibi; tüm maddeleri her gün uygulamalı, her aşamada dikkatli olmalısınız.

Benzer Yazilar

Elektronik Sporlar

Editor

Kol Kaslarını Geliştirmenin Yolları

Editor

Halı Saha Maçlarında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ahmet DOĞDU

Sihirbaz Pump’ın Sihirli Tesiri

Editor

Vücut Geliştirme Yaparken Sık Yapılan Hatalar

Editor

Rüzgâr Sörfü

Ahmet DOĞDU