Image default
FelsefErkek

Türkiye’de Erkek Dergileri ve Okuma Alışkanlığı

 

Ülkemizde gerek online gerekse normal basım yapan oldukça iyi erkek dergileri bulunmaktadır. Kadın dergileri kadar çok olmasa da özellikle son yıllarda erkek dergisi sayısı artmıştır. Bu yazımızda belli başlı erkek dergilerine ve ne kadar okunduğuna değineceğiz.

 

Türkiye’deki Ünlü Erkek Dergileri

 

Boxer Dergisi

Dergi 2004 yılında piyasa çıkmış ve en çok satana erkek dergileri arasında yerini almıştır. Yıllarca iyi bir başarıya imza atan Boxer Dergisi 2013 yılında yayın hayatına ara verip 2017 yılında dijital yayın ile tekrar çıkmış ve takipçilerini sevindirmiştir. Türkiye de yayınlanan bu online dergi çok okunanlar arasında yerini almıştır

 

ErkekSe

En çok okunan dergilerden biri olan ErkekSe basılı bir dergi olmayıp online yayın yapmaktadır. Derginin içeriklerine ücretsiz olarak ulaşmak mümkün.

 

GQ

Dünyada en çok okunan dergilerden biri olan GQ Türkiye’de de yayın yapmaktadır. Özgün içerikler ve erkek yaşam tarzlarına yönelik tüyoları ile oldukça beğenilen ve okunan dergilerden biridir.

 

Türk Erkeğinin Dergi Okuma Alışkanlığı

 

Türk erkekleri eskiye oranla bilinçlenerek bakım ve sağlığına dikkat etmeye başladı. Sürekli tarz ve şık olma anlayışı erkekleri saran bir tutku haline dönüşmesi ile birlikte erkek dergileri ve sitelerinin sayısı gün geçtikçe artmıştır. Erkek dergileri genellikle içerik olarak  tamamen erkekleri ilgilendiren konuları işleyen dergilerdir.

 

Erkeklerin kıyafetleri yani gömlek modelleri, kravatlar, takım elbiseler, pantolon modelleri, en moda spor kıyafetler, ayakkabı modelleri, erkeklerin yaşam konforunu sağlayacak hemen her şey erkek dergilerinin en öncelikli konularını oluşturmaktadır. Bu nedenle özellikle dış görünüşüne önem veren erkekler sıklıkla dergileri takip edip yazdıklarını hayatlarında uygulamaktadır.

 

Erkek dergilerinin kıyafetler dışında en önemli olmazsa olmaz konu ise elbette ki arabalardır. Araba konuları da sıkça erkek dergilerinde yerini alır. Özellikle son çıkan modeller ve markalar erkek dergilerinde çokça yer verilen konulardandır.

Erkek dergilerinde tabi ki yine en önemli ve ilgisini hiç kaybetmeyen konu futboldur. Bu nedenle erkek dergilerinde futbol ve sporla alakalı konularda sıkça yer verilmektedir.

 

Erkek dergilerinde ayrıca ekonomiden ve ülkenin ekonomik sorunlarından da bahsedilmektedir.

Kısaca Türk erkekleri değişen çağa ayak uydurarak erkek dergilerini ve sitelerini yakından takip edip en güncel konu ve ilgi çekici giyim tarzla

Benzer Yazilar

ERKEKLERİN HOŞLANDIĞI KADIN SAÇ MODELLERİ

Editor

Erkekleri Dize Getirmenin Yolları

Kadınları Cezbetmenin Yolları

Ahmet DOĞDU

Ağlayan kızlar güçlü kadınlar..

Ahmet DOĞDU

Türk Erkeği Bu Sitelere Tıklıyor

Editor

Platonik Aşık Erkek Davranışları Nelerdir?

Ahmet DOĞDU

1 Yorum

sa 25 Kasım 2018 at 23:51

Turkiyede erkek dergileri konusunda zayiflik hala devam ediyor umarim bu tarz sitelerle bu acigi kapatiriz

Cevapla

Yorum Yaz