Image default
Erkek Moda

Erkek Dolabında Olması Gereken Parçalar Nelerdir?

Yazının başlığından anlaşıldığı üzere, bir erkek dolabında olması gerekenler başlıklı bir liste hazırlayarak giyimine ve kendine önem veren erkekler için birtakım tavsiyelerde bulunulmuştur. 2019 yılının sonlarına yaklaşırken özellikle sonbahar sezonun da devreye girmesiyle erkeklerin dolabında bulunması gerekenler listesi güncellenerek yenilenmiştir. Her sezona uygun erkek dolabında olması gereken parçalar aşağıdaki başlıklarda mevcuttur.

Erkek dolabında olması gereken
Erkek dolabında olması gereken

Her Erkek Dolabında Olması Gereken Temel Parçalar

  • T-shirtler

T-shirt severler arasında olmasınız bile giyim dolabınızda mutlaka sade renkli (özellikle siyah ve beyaz) birkaç parça t-shirt bulundurmanız sizin adınıza çok iyi olur. Her iki rengin hem kısa hem kısa kollusundan bulundurmanız tavsiyemizdir.

  • Gömlekler

İş giyimi için kullandığınız gömleklerinizin dışında dolabınızda en az iki tane farklı renkten ve yine hem uzun hem kısa kollu olmak üzere 4 adet gömlek bulundurmanızı öneririz.

  • Kot ve kumaş pantolonlar

Lacivert veya siyah 2 adet  kumaş pantolon, siyah veya gri renkte eşofman altı, koyu bir renkte dar kesim klasik kot pantolon ve açık renkte bir tane düz kesim kot pantolon mutlaka dolabınızda bulunmalıdır. O derece kullanışlıdır ki bu parçalarla bir ömür geçirebilirsiniz.

  • Ceketler

Dolabınızda mutlaka 4 mevsim için ceket modeli bulunmalıdır. Ekstra olarak da bir tane deri ceket bulundurmanız karınıza olacaktır.

Aksesuarlar Çok Önemli!

Saat, şapka, güneş gözlüğü, kravat ve kemeri kesinlikle ve kesinlikle dolabınızdan eksik etmemeniz gerekmektedir. Bu parçaların illa çok kaliteli olmasına gerek yok. Acil durumlarda her birinden birkaç farklı model ve renkte bulundurmanız yararınızadır. Erkeklerin dolabında olması gerekenler arasında aksesuarlar genellikle göz ardı edildiğinden bu noktaya çok dikkat etmenizi öneririz.

Erkeklerin dolabında olması gerekenler
Erkeklerin dolabında olması gerekenler

En Az 1 Takım Elbise

Dolabınızda yine acil durumlara karşı en az bir tane yedek takım elbise bulundurmanız iyi olacaktır. Abartıya kaçmanıza gerek yok, asıl takım elbiseniz yerine değil, yedek olarak kullanacaksınız.

Benzer Yazilar

Kot Gömlek Kombineleri

Ahmet DOĞDU

Son Yılların Modası Onitsuka Tiger Erkek Spor Ayakkabı Modelleri

Ahmet DOĞDU

Sportif Görünüşte 2016 Etkisi

Ahmet DOĞDU

Kıyafetleriniz İçin Modayı Mı Takip Ediyorsunuz?

Ahmet DOĞDU

Palto Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Renk ve Desen Ayrımı İle Bütün Bir Parça Düzeni!

Ahmet DOĞDU