Image default
Erkek Moda

Erkek Dövmesinde 2018 Trendleri

Dövme, vücuda kalıcı olarak kazınan şekil, resim, yazı ve sembollerle kişinin kendini birr nevi ifade etme biçimidir. Dövme farklı toplumlarda ve inançlarda yüzyıllar boyunca kullanılmıştır ve günümüzde de hala oldukça beğeni kazanmaya devam etmektedir. Çeşitli dönemlere göre de yapılan şekil ve resimler farklılık gösteriyor. Her geçen gün yenilenebilir olması, dövmenin de tıpkı moda ve teknoloji gibi değişen modelleri ve trendleri olduğunu gösteriyor. Vücudumuzda, istediğimiz takdirde bizimle bir ömür yaşayacak olan bu dövmelerin ne olacağının seçimi konusunda karar verebilmek oldukça zor.

erkek-dovme-2018.jpg

Bazen sevdiğimiz birinin adı, bazen bir kitaptan, film ya da şarkıdan alıntılanan bir cümle bazen de evcil hayvanımızın portresi olabiliyor bu dövmeler. Çeşitliliği elbette ki saymakla bitmiyor ama 2018 yılına yeni bir ya da birkaç dövmeyle girmek isteyenlere erkek dövmesinde 2018 trendleri konusunda bir kaç öneri sıralayalım;

Omuz Dövmeleri

Erkeklerin dövme için en çok tercih ettikleri bölge şüphesiz ki omuz ve göğüs bölümü. Kasların oldukça yoğun bir şekilde açığa çıktığı bu bölgelerde yer alan derinlikli ve büyük bir kartal ya da küllerinden doğan bir Anka kuşu resmi oldukça gösterişli duracaktır. İsteğe göre kuşların kanatları göğüs bölgesine doğru genişleyebilir.

erkek-kol-dovme-modelleri-2017-2018.jpg

Kol Ve Bilek

Bazı simgeler klasiktir ve onların modaları asla değişmez. Denizci çapası ve pusula bunlardan bazılarıdır. Tıpkı müzik sembolleri gibi, kullanım amacını hayat felsefesi haline getirmiş kişilerce tercih edilen bu resimlerle 2018 'de

Minimal Dövmeler

Erkekler genelde büyük ve gösterişli dövmeleri tercih etseler de son yıllarda minimal dediğimiz, daha küçük ölçütteki dövmeler revaçta.

3-boyutlu-erkek-dovme-modelleri.jpg

3 Boyutlu Dövmeler

Tercihe sırt, omuz ve baldır kısmına tercih edilen bu dövmeler gothic ve korku öğeleri de içerdiğinde oldukça gerçekçi ve dokunmaya dahi korkulacak bir hale geliyor.

Benzer Yazilar

Casual Giyim Tarzı Önerileri

Ahmet DOĞDU

Kösele Ayakkabı Modelleri 2019

Editor

Sonbahar İçin En Gözde Erkek Ekose Pantolonlar

Yılbaşında Bir Erkek Nasıl Giyinmelidir?

Ahmet DOĞDU

Erkekte Uzun Saç

Ahmet DOĞDU

Bakımlı Bir Erkek Olmanın İpuçları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz