Image default
Erkek Sağlık

Erkek El Bakımı

Kadınların yanı sıra artık erkekler de bakım konusuna özen gösteriyor ve bu konuda zaman harcıyor, kendileri için üretilmiş ürünleri kullanıyorlar. Erkeklerin de saç bakımları, cilt bakımları, sakal bakımları dışında dikkat etmeleri gereken bir diğer husus da el bakımlarıdır. Çünkü günlük yaşantımızda ellerimizi sürekli kullanıyoruz ve onların sağlıklı ve güzel görünmeleri için onlara ayrı bir özen ve bakım göstermemiz gerekiyor. Ne de olsa kadınlar, bir erkeğin ellerine dikkat ederler ve bakımlı eller sizin olduğu gibi her kadının da hoşuna gidecek bir ayrıntıdır.

El Bakımında Dikkat Edilecekler

El bakımınız için erkek kuaförlerinde manikür uygulaması yaptırabileceğiniz gibi, buna zaman bulamıyorsanız ya da kendiniz yapmak istiyorsanız, aşağıdaki bazı noktalara dikkat ederek kendi el bakımınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Bunları uygulamak ve her zaman sağlıklı görünen ve bakımlı ellere sahip olmak hiç de o kadar zor değil.

El bakımı için özellikle dikkat etmeniz gereken üç husus var. Bunlardan biri sürekli mikroplar ile temas edebilecek olan ellerimizi temiz tutmak. Ellerinizi, cildiniz için uygun olan, cildinizi tahriş etmeyecek ve fazla kimyasal içermeyen bir sabun ile gün içinde sıkça yıkamalı ve temiz kalmasını sağlamalısınız. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, cildinizin kuru, sert olmaması, iyi nemlendirilmesidir. Gün boyunca, ellerinizi her kuru hissettiğinizde krem süremiyorsanız en azından yatmadan önce cildinizi, yine size uygun bir nemlendirici krem ile hafif masaj yaparak nemlendirmeniz gerekmektedir.

Cildinize uygun birçok erkek bakım kremi bulabilirsiniz. Cildinizin daha iyi nemlendirilebilmesi ve ölü hücrelerinden arındırılabilmesi için, en azından haftada bir kez ellerinize peeling uygulayabilirsiniz. El bakımının en önemli bir diğer unsuru da, tırnak bakımınızdır. Uygun boyda kesilmiş, muntazam görünen, temiz tırnaklar, çekici erkek ellerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Tırnaklarınızın her zaman bakımlı ve muntazam görünmelidir. Uzamış, şekilsiz, kirli tırnakları taşıyan bir elin hiçbir çekiciliği yoktur.

Tırnak bakımınız ve manikürünüz için erkek kuaförünüzden yardım almıyorsanız ve tırnaklarınızı kendiniz kesmeyi tercih ediyorsanız, tırnaklarınızı kestikten sonra daha muntazam bir şekle sahip olmaları için onları mutlaka törpülemeli, tırnak diplerinizdeki etleri düzenli olarak temizlemelisiniz. İçleri kirlenmiş tırnaklarınız için, özel fırçalardan yardım alabilir ve ellerinizi yıkadıktan sonra bu fırçalar ile içlerini de temizleyebilirsiniz. Böylece tırnaklarınız ve dolayısı ile elleriniz, daha şekilli ve bakımlı görüneceklerdir.

Bütün bunlara dikkat ettiğiniz takdirde, daha sağlıklı, daha bakımlı ve daha çekici ellere sahip olacaksınız.

Benzer Yazilar

Cinsel Sağlığınızı Olumlu Etkileyen Besinler

Ahmet DOĞDU

Renklerle Cinsellik

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Cinsel Gücü Arttıran Egzersizler Nelerdir?

Editor

Erkeklerin Korkulu Rüyası: Peyronie Hastalığı

Editor

Kısır Erkeklerde Kanser Riski Daha Fazla

Ahmet DOĞDU

Evde Yapılabilecek Basit Spor Hareketleri

Editor

Yorum Yaz