Image default
Erkek Moda

Erkek Giyiminde Renklerin Uyumu

Şık Giyinmenin ve şık görünmenin asıl yolu pahalı kıyafetler seçmekten değil uyumlu renklerden geçmektedir. Doğru renklerde ve birbiriyle uyumlu kıyafetler seçmeniz şık görünmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple stil sahibi ve şık bir görünüşe kavuşmak isteyen erkeklerin renk uyumlarına çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Erkeklerin Renk seçiminde dikkat etmesi gereken noktalar

Aynı renk alt üst giymek sizi sitil sahibi ve şık bir görünümden uzaklaştıracaktır. Aynı renk fakat farklı tonları kullanarak yapacağınız kombinler yada zıt renkler tercih ederek yaptığınız kombinler sizi daha şık bir görünüme kavuşturacaktır. Ayrıca ten renginize yakın renk tonlarında yapacağınız kıyafet seçimleri sizi bitkin ve soluk gösterir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kış aylarında havaların kapalı olması nedeni ile daha koyu ve pastel renkler tercih etmek ve yaz aylarında da güneşli ve parlak güneş ışınlarıyla uyumlu olan canlı ve açık renkleri tercih etmektir. Erkek giyiminde en güzel renk uyumlarına göz atalım.

 Mavi ve kahverengi tonları uyumu 

Erkek giyiminde en fazla tercih edilmekte olan renkler mavi ve kahverengi tonlarıdır. Bu renkler ve tonları doğru kombinlendiğinde giyim tarzınızın göz alıcı olmasını sağlayacaktır. Özelliklede açık mavi ve açık kahverengi tonları ile lacivert ve koyu kahverengi tonları son derece uyumludur.

Yeşil ve kahverengi tonlarının uyumu

Kahverengi ve yeşil toprak tonları olarak tabir edilir ve birlikte oldukça şık kombinler oluşturmanıza yardımcı olur. Özellikle koyu yeşil ve beje rengine yakın kahve tonları çok şık ve güzel bir uyum sağlamaktadır.

Gri ve siyah uyumu

Hiçbir zaman modası geçmeyecek olan ve çok şık bir kombin oluşturacaktır. Sportif ve erkeksi bir tarz oluştururlar. Gri ve siyah kombinler beyazla da bütünleştiğinde mükemmel bir üçlü oluşturacaktır.

 

Benzer Yazilar

2018 En Tarz Erkek Kaban Modelleri

Ahmet DOĞDU

JOGGERS – EŞOFMAN PANTOLON MODASI

Editor

Erkekler En Çok Hangi Kokuyu Kullanıyor?

Ahmet DOĞDU

Doğru İç Çamaşırını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ayakkabı ve Kıyafet Modası

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Bileklik Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz