Image default
Erkek Moda

Erkek Giyiminde Türk Markaları Ne Kadar Yeterli

Eskiden beri duyduğumuz bir cümledir erkekler alışverişten yapmaktan hoşlanmaz. Alışverişi tek sevenin kadınların olduğu varsayımı ile bu sektör daha çok kadınlara yönelik üretim ve reklam üzerine yoğunlaşmıştı. Ama günümüz de durum hiçte öyle değil. Erkekler hakkında insanın aklında oluşan bu genel kanı son dönemlerde değişmeye başladı. Artık erkekler de en az kadınlar kadar giydiklerine ve dış görünüşlerine önem vermeye başladı.

Erkeklerin kendilerine has bir tarz oluşturma ve toplum içinde dikkat çekme kaygısı artmakla birlikte beğenilme duygusu da ön plana çıkmıştır.

Türkiye son yıllarda hazır giyim sektöründe dünyada oldukça önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde özellikle çok kaliteli üretim yapan, kendine has ve özgün tasarımlara sahip oldukça başarılı firmalar bulunmaktadır. Günümüzde özellikle Türkiye’ de ki firmalar, erkek hazır giyim sektöründe de hızlı adımlarla ilerleyen bir ülke haline gelmesine önemli bir katkı sağlamıştır.

Eskiden yabancı markalı ürün almak bir kalite ve farklılık göstergesi olarak sanılmaktaydı. Ama artık durumun hiçte öyle olmadığı anlaşıldı. Yerli markaların yenilikleri ve modayı yakından takip etmesi ile ürün çeşitliliği sayısında artış gözlenmiştir.

Yerli firmalar gerek klasik erkek giyimi gerekse spor giyim de oldukça başarılı işlere imza atmıştır. Her bütçeye uygun tekstil avantajları ile erkek giyim de bir tarz oluşturmak bütçe açısından hiçte pahalı olmamaktadır. Makul bir fiyata baştan sona giyinip tarz olmak artık mümkün.

Erkek hazır giyim sektöründeki firmalar Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmakla birlikte bazı ülkelerde ise çok sayıda yerli hazır giyim şubeleri bulunmaktadır.

Ülkemiz de çoğu ünlü erkek oyuncu yerli ürünleri kullandığını belirtip ayrıca  giyim tarzları ile yabancı markalara gerek olmadığı kanısını da gözler önüne sermiştir.

Kendi sitilini yaramak isteyen erkekler yerli markalar ile çok iyi kombinler yaparak şık ve tarz olmayı başarırlar. Vücut tipine uygun üretim ve özel dikim yapan yerli markalarımız İtalyan ve Akdeniz şıklığını yansıtan ürünler ile adını dünyada da duyurmuştur.

Kısaca özetlemek gerekirse Erkek giyiminde Türk markaları Dünya standartlarını yakalamış olup, kalite, tarz ve şıklık bakımından dan kendisini ispat etmiştir.

 

 

Benzer Yazilar

2016’da Erkeklerin Tercihleri

Ahmet DOĞDU

Burak Özçivit Tarzı

Uzun Saçın Karizmaya Etkisi

Editor

2017 İlkbahar Aylarında Erkekler Ne Giymeli?

Ahmet DOĞDU

Kiğılı 2016 Kış Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

2016 erkek moda akımına giriş

Ahmet DOĞDU

1 Yorum

sa 25 Kasım 2018 at 23:50

Turkiyedeki erkek modasi ve giyim konusunda basarili bir icerik olmus

Cevapla

Yorum Yaz