Image default
Erkek Moda

Erkek Giyimine Renk Geldi

Yıllarca oluşan tabular sayesinde erkekler hep renksiz ve düz renk kıyafetler giydiler. Bütün canlı renkler kadın renkleri olarak değerlendirildi ve bu renkleri giyen erkeklere farklı gözle bakıldı. Zamanla bütün bu tabular yıkıldı ve erkek modası şimdi daha renkli hale geldi.

mavi-takim-elbise

Önceleri sokakta yürürken kırmızı pantolon giymiş bir erkek görsek,  dikkatimizi çeker ve hemen o yöne bakardık. Yoldaki insanların gözleri o kişinin üzerinde olurdu. Ya da masmavi bir takım elbise giyen bir adam farklı değerlendirilirdi. Pembe bir kazak giymiş erkek, ortamda gülüşmelere neden olur, alay konusu olurdu. Renkler, kadın ve erkek renkleri diye cinsiyete sokulmuştu. Geçen yıllarla birlikte erkek modası da değişime uğrayarak tüm renklere sahip çıktı. Çok ta şık ve güzel olduğunu düşündüğüm stiller ortaya çıktı. Kırmızıyla, pembeyle, sarıyla kombinlenmiş kıyafetler, yemyeşil ayakkabılar, erkeğin de renkleri gayet güzel taşıdığını bize göstermiş oldu. Erkek modası, zincirlerini kırıp özgür bir tarz ortaya çıkardı.

kirmizi-takim-elbise

Özgürleşen erkek giyimiyle birlikte erkekler de özgürleşti ve önyargılarını yıkıp rengârenk giyinmeye başladılar. Şimdi erkek vitrinlerinde içimizi açan çok renkli kıyafetler görüyoruz. Sarı ceketler, turkuaz kazaklar, kırmızı ayakkabılar, mor pantolonlar, pembe ayakkabılar. Öyle ki, bazı bayanların giymeye cesaret edemeyeceği kadar iddialı, şaşırtıcı, göz alıcı renkler, artık erkek vitrinlerini süslüyor. Erkek modası şimdi daha renkli, daha cesur ve daha özgür bir yolda ilerliyor. Değişim sırası erkeklerde. Erkekler, bu renkli ve eğlenceli değişimi bazen çok abartılı bulsa da hemen ayak uydurmuşa benziyor.

kahve-pantolon

Renklerin dünyasında, erkeklerin, tekrar renkleri sahiplenmeleriyle belki biraz şaşırtıcı görüntüler ortaya çıkacak,  fakat ortaya çıkan canlılıktan gözlerimiz kamaşacak. Erkek modası şimdi daha renkli ve özgür olacak.

 

 

Benzer Yazilar

2016 erkek saç modası

Ahmet DOĞDU

Zara Klasik

Ahmet DOĞDU

2016 yılı erkek modasında sürpriz: Neon Renkler

Ahmet DOĞDU

Erkek Modasında 2016 Renkleri

Ahmet DOĞDU

Alternatif Arayanlar için Fred Perry Erkek Tişört Modelleri

Ahmet DOĞDU

2016 Ceketlerin Yılı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz