Image default
Erkek Moda

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü seçerken göz önünde bulundurmamız gereken birçok husus vardır güneş gözlüğünün tarz olmasıyla birlikte bu güneş gözlüğü biz uygun da olmalıdır. Yüz tipinize göre çekik, damla, oval, kelebek, yuvarlak, köşeli gibi birçok farklı formda erkek güneş gözlüğü modeli bulunmaktadır aynı zamanda gözlük çeşitliliğini sağlayan unsurlardan biride camlarıdır. Camları aynalı, degrade, tek renk ya da polarize olabilmektedir. Gözlük markaları ve bu markaların kaliteleri de yabana atılmamalıdır. Hayat tarzınıza ve günlük kıyafetlerinize göre çeşitli renklerde ve şekillerde tarzınıza tarz katacak oldukça tarz güneş gözlüğü modelleri:

Pilot Çerçeveli

Pilot çerçeveli gözlük modelleri sizi bir yandan cool gösterirken aynı zamanda girişken bir kişilik olduğunuz izlenimini verebilen ve son yılların vazgeçilmezlerinden olan oldukça moda ve tarz bir gözlük modelidir. Pilot çerçeveli gözlükler seçerken çerçevelerin şekline ve renklerine dikkat etmelisiniz bazı pilot çerçeveler damla modeline doğru kayarken bazıları ise oval forma daha yakın olurlar. Bu seçim tamamen sizin yaşam tarzınıza kalmış bir şey olmakla beraber pilot gözlüklerin geneli günümüzde oldukça modadır.

Dikdörtgen Çerçeveli

Dikdörtgen çerçeveli gözlükler veya diğer bir ismiyle kemik gözlükler hayatımızda yeni yeni popüler olmakla beraber kesinlikle en tarz erkek güneş gözlüğü modellerinden birisidir. Genel olarak sabit bir forma sahiptir. Aralarındaki farkı belirleyen unsur gözlüklerin büyüklüğü ve camların renkleridir renkli veya aynalı cam seçerek renkli kişiliğinizi etrafa yansıtmakla birlikte daha koyu camlar seçerek etrafa daha cool bir izlenim verebilirsiniz.Dikdörgen çerçeveli gözlükler seçilirken bu gözlüklerin markaları dikkate alınmalıdır.

 

Kare çerçeve 

Üst kısımları düz olan bu çerçeveler camlarının formlarına göre değişiklik gösterirler bazıları yuvarlak formda olurken bazıları kare formuna daha yakın olabilmekteler bu gözlük modelimizde de cam seçimi oldukça önemli.

Ayrıca Ray-Ban Gucci markaları ve bunlar gibi markaların gözlük modelleri oldukça tarz modellerdir. Bunlarla beraber unutulmamalıdır ki erkek güneş gözlüğü seçimi yüze göre yapılmalıdır ve bu önemli bir husustur.

Benzer Yazilar

Saatlerin Erkek Hayatlarındaki Yeri, En Yeni Saat Modeller

Ahmet DOĞDU

2018 Kışının Dikkat Çeken Detayları

Takım Elbisesine Uygun Kravat Arayanlara Beymen Kravat Modelleri

Ahmet DOĞDU

WeWood Ahşap Saatler

Ahmet DOĞDU

2018 Erkek Sokak Modasında Dikkat Çeken Öneriler

Yaz Aylarının Vazgeçilmez Aksesuarı: Erkek Bileklikleri

Yorum Yaz