Image default
FelsefErkek

Erkek İçin Kadın Sadece Güzel Mi Olmalı ?

Uzun zamandır sevgilisi olmamış, gerçek aşkı henüz yaşamamış ve ya ilişki olayını başka şeylerle karıştırmış her erkek bu soruya “evet güzel olmalı” der ya da “nefes alsın yeter” der. Aynı soruyu olgun bir adam sorarsan çok faklı ve kapsamlı cevaplar alabilirsin.

kadin-guzellik

Güzel olmalı; güzellik birçok kapıyı açan ilk ve önemli bir şeydir. Ama kapının açık kalması için yeterli olup olmayacağı kesin değildir. Aynı dış görünüşü güzel olan bir kitabın içeriğinin pekte güzel olmayabilmesi gibi.

Bakımlı olmak; kadınlar erkekler tarafından her zaman sanki tuvalete bile gitmiyor, her insan gibi gaz çıkartmıyor, sümüğü akmıyor, asla kötü kokmaz gibi görülmeli. Cildinize, saçlarınıza, tırnaklarınıza her zaman bakım yapmalı ve sanki her daim bu kadar güzel görünüyormuşsunuz gibi kendini toplamalısınız.

Akıllı olmak; her erkek akıllı kadın sever. Ama asıl akıllı kadın berede salak olacağını bilen kadındır. Yani akıllı ve ya salak olacağınız yeri siz duruma ve yere göre karar vermeniz gerekmektedir. Öncelikle maddi konularda zeki ve tutumlu olmalısınız. Nasıl konuşacağınıza dikkat ediyor ve statü ya da yaşına göre insanları ayırt edebiliyor olmalısınız. Kiminle nasıl konuşacağınızı bulunacağınız mekana göre nasıl giyinmeniz gerektiğini biliyor olmalısınız.

erkek-gozunden-kadin

Anlayışlı olmalı; birçok ilişki anlayış sorunundan biter. Tabi ki bir çift sırf sevgili ya da evli diye her şeyi beraber yapıyor ya da özel hayatlarını eksiksiz anlatıyor olmak zorunda değil. Kendi arkadaşları, erkek erkeğe ya da kadın kadına konuşmak istedikleri olabilir. Bir çift ne kadar mutlu ve sevgi dolu olursa olsun her zaman her şeyi konuşamayabilirler. Anlayış bu tarz konularda çok önemlidir. Bırakın ne yapmak istiyorsa abartmadığı sürece yapsın. Sonra size motive olmuş ve güvenildiğini öğrenmiş bir şekilde geri dönsün.

Sadık olmak; kadınların sadık olması bizim kültürümüze göre erkeklerden daha önemlidir. Erkek eğer bir kadını namusu olarak kabul etmişse bu işin anlayışı olmaz ve aldatılmak erkeğe kadından daha çok koyar. Bunu bir insanlık ayıbı olarak da görebilirsiniz. Eğer bir ilişkiye başlamışsanız kesinlikle aldatma vakası ile son buldurmamalısınız bu kendinize ve karşınızdakine saygınızı da kanıtlayacaktır.

erkekler-ne-ister

 

Benzer Yazilar

İlişkiyi Sürdürmek

Ahmet DOĞDU

Erkeğin Dolabında Olması Gereken 5 Parça

Ahmet DOĞDU

 Kadınlara Göre En Seksi 10 Erkek Mesleği

Ahmet DOĞDU

Kariyer Hedefinizde Yol Gösterici Püf Noktalar

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Ne İster Sorunsalı

Ahmet DOĞDU

Evlenme teklifi için öneriler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz