Image default
Vajinalog + 18

Erkek Mastürbasyonuna Dair Daha Önce Duymadığınız Gerçekler

Mastürbasyon kişinin kendini el ile ya da başka araçlar kullanarak uyarmasıyla tatmin etmesine denilmektedir. Uzun zamandan beri farklı toplumlarda zararlı ve günah olarak kabul edilmesine rağmen aslında böyle bir durumun söz konusu olmadığı gün yüzüne çıkmıştır. Erkeklerin cinsel sağlığı açısından mastürbasyonu bayanlara oranla daha fazla yaptıkları kanıtlanmıştır.

İşte size erkeklerde cinsel yaşamın en önemli parçalarından biri olan erkek mastürbasyonuna ait daha önce duymadığınız 7 farklı bilgi:

  • Erkek bebek, daha anne karnında iken mastürbasyon yapar.

İspanyol bilim adamlarının yaptığı açıklamaya göre erkek ceninler anne karnındayken mastürbasyon yapmaya başlıyorlar.

  • Prostat kanserinden korumaktadır.

Ayda 21 den daha fazla mastürbasyon yapanların ayda 4-7 arası mastürbasyon yapanlara oranla yüzde 19-22 arası prostat kanserine yakalanma riski daha düşüktür.

  • Her erkek mastürbasyon yapıyor diye bir kural yoktur.

2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin sadece %57’si düzenli olarak mastürbasyon yapmaktadır. Kalanların ise bir kısmı mastürbasyonu çekici bulmazken diğer kısmı ise mastürbasyona ihtiyaç duymamaktadır.

  • Mutlu olan erkekler ne sıklıkla mastürbasyon yaptıklarını hatırlamamaktadır.

Erkeklerin genelde abartmaya bayıldıkları bir konu olan mastürbasyonu, mutlu olan erkekler en son ne zaman yaptıklarını hatırlamıyorlar bile.

  • Vibratörleri sadece kadınlar değil erkeklerde kullanıyor.

Vibratör deyince akla ilk olarak kadın mastürbasyonu gelir. Ancak Journal of Sexual Medicine’ın yaptığı bir araştırmaya göre mastürbasyon yapan erkeklerin yüzde 16.6’sı vibratör kullanmaktadır.

  • Yanlış mastürbasyon cinsel hayatınızı bitirebilir.

Mastürbasyon sırasında gerçekleşen sorunlardan birisi penis kırılmasıdır. Ayrıca aşırı sıkma sonucu ortaya çıkan sorunlar, yaralanmalar ve enfeksiyon da söz konusu olabilmektedir.

  • Spermlerin hepsi aynı değildir.

Seks sırasında ortaya çıkan sperm ile mastürbasyon sırasında ortaya çıkan spermin aynı olmadığı yapılan araştırmalarda yerini almaktadır. Ayrıca porno film izlerken ilk defa görülen bir kadına daha fazla sperm salgılandığı ama aynı film izlendikçe bu miktarın azaldığı ortaya konulan diğer bir araştırma sonucudur.

Bu yazımızda erkeklerde cinsellik hakkında bilinmeyen veya daha önce duymamış olduğunuz bilgileri sizlerle paylaştık. Umarız ki bu bilgiler sayesinde yeni bir şeyler öğrenmişsinizdir.

Benzer Yazilar

Sıkça Karşılaşılan Cinsel Fobiler Nelerdir?

Editor

Arzulanmak İçin Bunları Yapmalısınız

Editor

Erkekler Seks Yaptıktan Sonra Ne Düşünüyor?

Editor

MISS REEF şILI 2012

Ahmet DOĞDU

En Çok Tutan Cinsel Fanteziler

Ahmet DOĞDU

10 Adımda Kız Tavlama Yolları

Editor

Yorum Yaz