Image default
Erkek Moda

Erkek Mendili Nasıl Katlanır?

 

Öncelikle gideceğimiz yere ve zamana göre seçeriz takım elbisemizi. Özel bir akşam yemeğine gidiyorsak nasıl bir restauranta gideceğimize kadar aslında giydiklerimize dikkat etmemiz gerekir. Bu tamamen kişisel bir tercihtir. Takımınızın birkaç ufak dokunuşa her zaman ihtiyacı vardır. Biz erkeklerin bayanlar kadar aksesuar şansı yoktur. Bizlerin aksesuarları giydiklerimiz ve saatimiz olabilir. Taktığınız saatin markasından kordonuna kadar ayrıntılı dikkat etmek gerekir.

uclu-ceket-mendil

Asıl konumuza dönecek olursak takımımızdaki mendilimiz. Biraz öncede dediğimiz gibi gideceğiniz ortamdan kimle olacağınıza kadar dikkat edeceğiniz ayrıntıdır bunların tamamı. Mendilin katlama şekilleri de şartlar göz önünde bulundurularak değişmektedir. Örneğin; Klasik giyim için hayat kurtarıcı katlama yöntemi bile denebilir.Toplantılarda veya yemeklerde desenli veya düz mendilin çok göz önünde olmasın diyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Az riskli ve pratik bir yöntemi geometri bilginizle birleştirdiğinizde harika bir sonuç ortaya çıkacaktır. Bu modellerde genelde ipek modeller yerine, koton olanları tercih edebilirsiniz.

mendil-nasil-katlanir

Mendilinizi daha iddialı ortamlarda kullanmak için birden fazla ucunu dışarı çıkartabilirsiniz. Özellikle desenli modellerde uyarlarsanız daha çok uyum sağladığını göreceksiniz. Daha çok günlük giyimlerinizle önerilen metod, öğle yemeklerinizde size eşlik edecektir. İçte kalan kısmın cebinizde şişkinlik yapmaması için en son olarak ütüden yardım alabilirsiniz. Dikkatlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız ve daha sade bir takım tercih ettiniz size hareketlilik katacak ufak bir dokunuş olacak modeldir.

centilmen-erkekler

Hareketli bir takım giydiyseniz takımınızı ön plana çıkaracak daha sade bir mendil modeliyle destekleyebilirsiniz. Yine üçgen bir model ama ara boşluğu farklı bir tarz katacaktır. Güle benzeyen bir model tercih etmek isterseniz. Üç uçlu modellere benzeyen ve duruma göre aklınızda bulundurmanız gereken bir model. Örneklerde görüldüğü gibi çok küçük dokunuşlarla çok daha farklı tarzlar yaratabiliyoruz. Herkes mendil katlama şeklini seçmekte özgürdür.

Benzer Yazilar

Gösterişe Dair Bir Erkeğin Evinde Olması Gerekenler

Editor

Gömlek Nasıl Seçilir?

Editor

Esmer Erkekler İçin Stil Önerileri

Ahmet DOĞDU

Erkek Gardrobunda Olması Gereken Kilit Parçalar

Editor

En iyi Erkek Parfümleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Ekose Pantolon Modası

Yorum Yaz