Image default
Erkek Moda

Erkek Moda Aleminde Sakal Trendi Durmaksızın Devam Ediyor

Bir zamanlar oldukça popüler olan sinek kaydı olarak adlandırılan temiz traş dönemi kapanalı çok oldu. Önceleri sinek kaydı traş olan, yüzleri adeta bir bebeği andıran erkekler moda iken şu anlarda ise durum oldukça farklı. Şimdilerde erkeklerde yoğun bir sakal modası var ve bu moda durmak bilmeden daha da büyümek suretiyle devam ediyor.

Moda kataloglarında görev alan erkek modellerden tutun popüler film oyuncularına, spor yöneticilerine, Hollywood yıldızlarına kadar herkesin ortak noktalarından biri sakal. Hatta bu trend öyle bir vaziyet almış durumda ki siyasetçiler dahi sakal modasını benimsiyorlar zira sakal halk nezdinde gücü, olgunluğu ve sertliği temsil etmekte. Ayrıca sakal karizma ve asillik bağlamında da oldukça ön plana çıkmakta.

Önlenemez bir trend: İri sakallar

Kadınların sakalın bu popülerliğine ve önlenemez trend haline ne diyeceklerini tahmin etmek zor ancak erkeklerin bu durumdan memnun olduklarını söyleyebilmek oldukça kolay çünkü sakallı bir erkeğin günlük bakımı sakalsız erkeğe göre daha kolay. Sinek kaydı traşlı sakalsız tipi tercih eden erkeklerin her gün düzenli bir şekilde traş olması gerekirken sakal modasına uyan erkeklerim böyle bir zorunluluğu yok. İşte bu durum tam da sakal modasının bu derece trend haline gelmesinin esaslıca sebeplerinden. Ayrıca bu durum her ne kadar moda kavramı etrafında açıklanmaya çalışsa da olayın bir de sağlık yönü var. Bilim insanlarının yaptıkları araştırmalara göre sakalın varlığı, cilt kanserini ciddi boyutta engelleyebilmekte.

 

Sakal nasıl çıkar, çıkması için ne yapılabilir?

Sakal çıkması için ne yapmalıyım ? sorusu genç erkekler arasında oldukça yaygın bir soru. Bu, genelde genetik ile alakalı bir durum iken ergenlikte yapılması gereken tek şey büyümeyi beklemektir. Eğer ergenlikten sonra halen sakalsızlık durumu devam ediyorsa bu durum genetiğinizle alakalı olabilir. Sakal çıkması için sakal ekim yöntemleri arasından kendinize uygun olanları deneyebilirsiniz.

 

Benzer Yazilar

2017 İlkbahar-Yaz Erkek Modasından Kesitler

Ahmet DOĞDU

Kotun Altına Hangi Ayakkabılar Giyilir

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Göz Kalemi Kullanımı

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Yaptığı Moda Hataları

Ahmet DOĞDU

Bu 6 Tulum Modelini Görünce Tulum Giymek İsteyeceksiniz

Ahmet DOĞDU

Sandalet mi Terlik mi?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz