Erkeklerde Göz Kalemi Kullanımı Erkeklerde Göz Kalemi Kullanımı
Günümüzde , kadınlar kendilerine her anlamda bakmaya devam etmektedir. Makyaj konusunda da ileri gelmiş teknikleri kullanmaktan asla geri kalmamaktadırlar. Makyaj teknikleri uygulamasını sadece kadınlar... Erkeklerde Göz Kalemi Kullanımı

Günümüzde , kadınlar kendilerine her anlamda bakmaya devam etmektedir. Makyaj konusunda da ileri gelmiş teknikleri kullanmaktan asla geri kalmamaktadırlar. Makyaj teknikleri uygulamasını sadece kadınlar değil , aynı zamanda erkeklerde uygulamaktadır. Çünkü makyaj insanın yüzündeki , kusurları yerleri kapatarak , rahat bir görünüm kazanmalarını sağlamaktadır.

goz-kalemi-kullanan-erkekler.jpg
Alışveriş merkezlerinde erkek göz kalemi olarak belirtilmese de , göz kalemi almak isteyen erkekler normal göz kalemlerinden satın alabilmektedir. Genelde erkekler göz kalemlerini , daha etkileyici görünmek açısından uygulamaktadırlar. Birde gözleri renkli ise , bu uygulamayı daha fazla gerçekleştirmektedirler. Kimisi tarafından beğenilirken , kimisi tarafından ise beğenilmemektedir.

erkeklerde-goz-kalemi.jpg

Erkekler Göz Kalemi Neden Kullanır?

Erkeklerinde , kozmetik dünyaya adım atmaları çok da fazla olağan dışı karşılanmamaktadır. Fakat toplumumuzda fikirlerimizi , karşımızdaki insanı düşünmeden beyan ettiğimiz zaman , ortaya bu durumu hoş karşılamayan insanlar çıkmaktadır. Erkekler , eğer göz renkleri renkli ise , gözlerinin altına kalem çekerek , göz renklerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadırlar. İlk defa bu tekniği gerçekleştirecek olan erkek sürme çekme konusunda pek de fazla başarılı değildir. Gerekli yardımlar alınarak kolaylıkla , göz kalemi çekme tekniğini öğrenmektedirler.

surmeli-erkek-goz-kalemi-kullanan-erkek.jpg
Bazı durumlarda erkek sanatçılar da , konserlere ve ya televizyon programlarına çıkarken , gözlerinin altına göz kalemi çekmektedir. Bu sayede , gözlerinin daha etkili bakışlar elde etmesini sağlamaktadırlar. Böyle durumlarda erkekler fazla belirgin olarak tekniği gerçekleştirmemektedirler. Fakat BİSEKSÜEL erkeklerde bu durum oldukça fazla abartılmaktadır.

Erkekler Göz Kalemi Uygulamasını Kendileri Nasıl Yapabilir ?

İlk defa , gözlerini daha fazla belirginleştirmek adına kalem çekme tekniğini uygulayacak erkekler bu konu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadıklarından dolayı , çok acemi sürüşler gerçekleştirmektedirler. Bu acemiliği kırmak adına , göze sürme nasıl çekilir şeklinde aratmalar yaparak , internet üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Genelde bu uygulama , siyah renk dışında başka bir renk ile uygulanmamaktadır. Siyah göz kalemini , gözlerimizin altına nokta şeklinde yavaş hareketlerle dokundurarak , elinizle kaydırdığınız anda , doğal bir görüntü elde etmiş olmaktasınız.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir