Image default
Erkek Moda

Erkek Mont Modelleri

Sımsıcak bir yaz geride kaldı. Sonbaharın sonlarına doğru kışlık tüm kıyafetlerinize göz atma vakti gelmiş demektir. Kışın tüm kıyafetleri içerisinde gizleyen ve tüm görselliği tek parça halinde en dış katmanda sergileyen giysimiz montlardır. Birbirinden değişik modellerde farklı montlar bulunmaktadır. Özellikle bayların montları çok daha özel kesim ve tasarımlarla bezenmiştir.
2013 erkek montlarında göze çarpan ilk etken mont uzunlukları. Bu yıl tüm montlar bel hizasında bulunmakta. Belden oturan, vücudu saran montlar bayan montlarına kıyasla daha çok tercih edilmektedir. Birçoğunun su geçirmez özelliği sayesinde kullanılabilirliliği artan bu montlar oldukça iddialı. Kullanıcının tercihine kalmış olması ile birlikte; fermuarlı veya düğmeli mont çeşitleri bulunur.
Diğer yıllarda çok yaygın rastlanmayan yakası veya kapüşon etrafı tüylü modeller 2013 erkek montlarında gözle görülür biçimde bulunmaktadır. Güderi ve nubuk türü kumaş malzeme olarak fazla kullanılmamıştır. Bu sene göze çarpan stillerin başında şişme mont adı verilen su geçirmeyen içi kaz tüylü veya elyaflı montlardır. Arzuya göre; yüzde yüz hakiki deri veya suni deriden üretilmiş modeller bulunmaktadır. Bu yıla kadar tercih edilen modellerin başında yüzde yüz hakiki deriden imal edilen, dar kesimli, belden oturan, yakası dik montlardı. Bu yılda aynı model montlar rağbet göreceğe benzemektedir. Özellikle spor-klasik modeller daha tercih edildiği gibi; derin kesim yakalı gelen, normalden biraz daha uzun mont modelleri de ağır kesimleri ve şıklığı ile 2013 erkek montları modelleri arasında yerlerini almıştır.

Benzer Yazilar

Damatlığınıza Yakışacak Kravat Modelleri

Ahmet DOĞDU

Kısıtlı Bütçeyle işyerinde Rahat Giyim

Ahmet DOĞDU

Her Ortama Uygun Bermuda Şort Kombinleri

2014 DAMATLIK MODASI

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Deri Ayakkabı Tutkusu

Ahmet DOĞDU

Beyaz İle Mavinin Mükemmel Uyumunu Kanıtlayan 7 Kombin

Yorum Yaz