24.9 C
Istanbul, TR
Çarşamba, Tem 17, 2019
Erkek Moda

Erkek Mont Modelleri

Sımsıcak bir yaz geride kaldı. Sonbaharın sonlarına doğru kışlık tüm kıyafetlerinize göz atma vakti gelmiş demektir. Kışın tüm kıyafetleri içerisinde gizleyen ve tüm görselliği tek parça halinde en dış katmanda sergileyen giysimiz montlardır. Birbirinden değişik modellerde farklı montlar bulunmaktadır. Özellikle bayların montları çok daha özel kesim ve tasarımlarla bezenmiştir.
2013 erkek montlarında göze çarpan ilk etken mont uzunlukları. Bu yıl tüm montlar bel hizasında bulunmakta. Belden oturan, vücudu saran montlar bayan montlarına kıyasla daha çok tercih edilmektedir. Birçoğunun su geçirmez özelliği sayesinde kullanılabilirliliği artan bu montlar oldukça iddialı. Kullanıcının tercihine kalmış olması ile birlikte; fermuarlı veya düğmeli mont çeşitleri bulunur.
Diğer yıllarda çok yaygın rastlanmayan yakası veya kapüşon etrafı tüylü modeller 2013 erkek montlarında gözle görülür biçimde bulunmaktadır. Güderi ve nubuk türü kumaş malzeme olarak fazla kullanılmamıştır. Bu sene göze çarpan stillerin başında şişme mont adı verilen su geçirmeyen içi kaz tüylü veya elyaflı montlardır. Arzuya göre; yüzde yüz hakiki deri veya suni deriden üretilmiş modeller bulunmaktadır. Bu yıla kadar tercih edilen modellerin başında yüzde yüz hakiki deriden imal edilen, dar kesimli, belden oturan, yakası dik montlardı. Bu yılda aynı model montlar rağbet göreceğe benzemektedir. Özellikle spor-klasik modeller daha tercih edildiği gibi; derin kesim yakalı gelen, normalden biraz daha uzun mont modelleri de ağır kesimleri ve şıklığı ile 2013 erkek montları modelleri arasında yerlerini almıştır.

Benzer Yazilar

Erkekler İle Sohbet Etmenin İncelikleri

Editor

Erkek Mendili Nasıl Katlanır?

Editor

Erkeği Çekici Kılan Dış Görünüş Özellikleri

Editor

Nostaljik Çizgiler

Editor

Son Zamanların Modası Hipster Erkek Nedir?

Erkek D&G 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Erkek Moda