4.9 C
Istanbul, TR
Cuma, Mar 22, 2019
FelsefErkek

Erkek Psikolojsinden Ne Kadar Anlıyorsun?

Kadınlar karşısındakinin söylemek istediğine odalanırken, erkekler ise sadece söylenene odaklanmaktadır. Buda ikilinin iletişim sorunu yaşamasına neden olmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin kadınlardan beklediği bazı durumlar vardır. Bu durumlara birlikte göz gezdirelim.

Yalnız Bırakın

Erkekler yalnız zaman geçirmekten hoşlanmaktadır. Kendine zaman ayırması ve arkadaşlarıyla vakit geçirebilmesi için onları bazen yalnız bırakmanız gerekir.

Onları Dinleyin

Onlara soru sorduğunuz zaman cevap vermesi için zaman vermeniz gerekir. Sorunuzu cevaplaması bitinceye kadar lafa girmemelisiniz. Eğer partnerinizi dinlemeyip başka bir soruya geçerseniz muhtemelen bir daha sorularınızı cevaplamayacaktır.

Mutlu Olun

 Erkeklerin kadınlardan istedikleri partnerinin daima mutlu olmasıdır. Erkeğinizin sizi mutlu etmesini beklemek yerine, hayatınızı mutlu olabileceğiniz aktivitelerle donatabilirsiniz. Siz mutlu olduğunuz sürece eşiniz de mutlu olacaktır.

Bırakın Kahramanınız Olsun

Erkeğinizin size yardımcı olmasına izin vermelisiniz. Günümüzde çoğu kadın özgürlüğün ilan ederek erkeklere ihtiyaç duymadığını göstermektedir. Bu da erkeklerin pek hoşuna gitmemektedir. Ondan yardım isteyerek, minnetkar olduğunuzu belli etmelisiniz. Erkekler kendilerine teşekkür edilmesinden oldukça hoşlanırlar.

Değiştirmeye Çalışmayın

Kadınlar ve erkekler doğustan farklı yaratılmıştır. Partnerinizi asla dişiselleştirmeye çalışmayın. Asla size benzemeyecektir. Erkeksiliğine saygı duymalısınız.

Duygusal Tavsiyeler Alın

Erkekler de kadınlar kadar duygusal olmasına rağmen duygularını ifade etmeleri kadınlara göre farklıdır. Sadece erkek arkadaşlarınızdan tavsiyeler almak yerine probleminiz olduğunda kız arkaadaşlarınızdan fikir alarak sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

Açık Sözlü Olun

Bir şey öğrenmek istiyorsanız ya da bir ihtiyacnız varsa partnerinize direkt söylemelisiniz. Erkekler akıl okuyamadıkları için üstü kapalı cümlelerinizi anlamayacaklardır. Eleştirip, şikâyet etmeden ona ihtiyacınız olduğunuzu söylerseniz bunu sağlayabilmek için elinden geleni yapacaklardır.

Onlara Yeme09kler Yapın

Erkeğin kalbine giden yol gerçekten de midesinden geçmektedir. Erkekler kendisine yemek yapan kadınlardan hoşlanırlar çünkü kendisi ile ilgilenildiğini hissetmektedir.

Benzer Yazilar

Ünlü Kadınlar Türk Erkekleri Hakkında Ne Düşünüyor

Editor

Çok Güzel Kadınlarla Birlikte Olan Erkeklerin 8 Sırrı

Sevgilisi Olunca Arkadaşlarını Unutan Erkekler

Editor

En İyi Arkadaşına Aşık Erkeklerin Bileceği 6 Durum

Hoşlandığını Belli Etmenin Yolları

Erkeklerde Özgüven Eksikliği Belirtileri

Editor