19.3 C
Istanbul, TR
Cuma, Haz 21, 2019
FelsefErkek

Erkek Psikolojsinden Ne Kadar Anlıyorsun?

Kadınlar karşısındakinin söylemek istediğine odalanırken, erkekler ise sadece söylenene odaklanmaktadır. Buda ikilinin iletişim sorunu yaşamasına neden olmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin kadınlardan beklediği bazı durumlar vardır. Bu durumlara birlikte göz gezdirelim.

Yalnız Bırakın

Erkekler yalnız zaman geçirmekten hoşlanmaktadır. Kendine zaman ayırması ve arkadaşlarıyla vakit geçirebilmesi için onları bazen yalnız bırakmanız gerekir.

Onları Dinleyin

Onlara soru sorduğunuz zaman cevap vermesi için zaman vermeniz gerekir. Sorunuzu cevaplaması bitinceye kadar lafa girmemelisiniz. Eğer partnerinizi dinlemeyip başka bir soruya geçerseniz muhtemelen bir daha sorularınızı cevaplamayacaktır.

Mutlu Olun

 Erkeklerin kadınlardan istedikleri partnerinin daima mutlu olmasıdır. Erkeğinizin sizi mutlu etmesini beklemek yerine, hayatınızı mutlu olabileceğiniz aktivitelerle donatabilirsiniz. Siz mutlu olduğunuz sürece eşiniz de mutlu olacaktır.

Bırakın Kahramanınız Olsun

Erkeğinizin size yardımcı olmasına izin vermelisiniz. Günümüzde çoğu kadın özgürlüğün ilan ederek erkeklere ihtiyaç duymadığını göstermektedir. Bu da erkeklerin pek hoşuna gitmemektedir. Ondan yardım isteyerek, minnetkar olduğunuzu belli etmelisiniz. Erkekler kendilerine teşekkür edilmesinden oldukça hoşlanırlar.

Değiştirmeye Çalışmayın

Kadınlar ve erkekler doğustan farklı yaratılmıştır. Partnerinizi asla dişiselleştirmeye çalışmayın. Asla size benzemeyecektir. Erkeksiliğine saygı duymalısınız.

Duygusal Tavsiyeler Alın

Erkekler de kadınlar kadar duygusal olmasına rağmen duygularını ifade etmeleri kadınlara göre farklıdır. Sadece erkek arkadaşlarınızdan tavsiyeler almak yerine probleminiz olduğunda kız arkaadaşlarınızdan fikir alarak sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

Açık Sözlü Olun

Bir şey öğrenmek istiyorsanız ya da bir ihtiyacnız varsa partnerinize direkt söylemelisiniz. Erkekler akıl okuyamadıkları için üstü kapalı cümlelerinizi anlamayacaklardır. Eleştirip, şikâyet etmeden ona ihtiyacınız olduğunuzu söylerseniz bunu sağlayabilmek için elinden geleni yapacaklardır.

Onlara Yeme09kler Yapın

Erkeğin kalbine giden yol gerçekten de midesinden geçmektedir. Erkekler kendisine yemek yapan kadınlardan hoşlanırlar çünkü kendisi ile ilgilenildiğini hissetmektedir.

Benzer Yazilar

Erkeğin Dolabında Olması Gereken 5 Parça

Editor

Kadınların Tahammül Edemediği 5 Davranış Şekli

Şeytan Tüyü Olanların Paraya, Yakışıklılığa Ve Kaslara İhtiyaçları Yok

Editor

Kız Gibi Pazarlık Edin

Ahmet DOĞDU

Size Bir Sır Vereyim Mi? Güzel Kadınlar Erkek Sağlığına İyi Geliyor!

Ahmet DOĞDU

Çapkın Bir Erkekten Kadınlara Tavsiyeler

Editor