Image default
Erkek Moda

Erkek Saatlerinde 2016 Modası

Belki giydiğiniz giysiler kadar bileğinize taktığınız bir şey o kadar büyük bir sansasyon yaratmaz ancak geçmişten bu yana saatlerin erkekler için giderek daha da önemli bir obje hale gelmesi de yadsınamaz bir gerçek. Saat sektörünün bir özelliği de yıldan yıla değişen trendi. Bir önceki yıl ve bir sonraki yılın moda saatleri tamamen birbirinden farklılık gösterebiliyor. Yılın bu son günlerine girdiğimiz bu dönemde de gelecek yılın moda olabilecek türleri yavaş yavaş ortaya çıkmakta. Önde gelen markaların bazıları şöyle;

lange-sohne-erkek-saat

Lange&Söhne

Tam 2 yüzyıl geçti Lange’ın ilk kuruluşundan. İlk fabrikasını açalı ise bugün itibariyle 170 yıl oldu. Bu kilometre taşlarını onore etmek için yeni bir üretim yaptılar. Ekstra-özel olarak değerlendirilen bu ürün, “Zeitwek Minute Repeater” formatı içerisinde. Bu saat türünün özelliği dakikaları ondalık olara gösteren ilk saat olma özelliği. Ürünün fiyatı ise tahmin edilebileceği üzere oldukça yüksek, 300,000 pound civarında.

alpina-saat-modelleri

Alpina

Alpina’nın yaptığı, markanın ilk zaman kaydedici saat anonsu büyük yankı uyandırdı. Geliştirilmesi 3 yıl süren bu saatin piyasadaki fiyatı 3,780 pound civarında.

 Audemars-Piguet

Audemars Piguet

150 yıla yakın bir zamandır saat üretiminde yer alan bu markanın, son yıllardaki ürün gelişimi ve üstün aygıt yapımcılarıyla olan işbirliği ile piyasadaki en temiz, en fazla ses çıkaran ve en dakik saate sahip olma iddiası büyük. Bu markanın ürünlerinden olan AP, Formula 1 efsanesi Michael Schumacher’in isteği doğrultusunda üretilen bir saat olma özelliği taşıyor. Bu saat sayesinde her ayrı tur için saat durdurabiliyor, başlatılabiliyor ve yeniden ayarlanabiliyor. 44 mm dövülmüş karbon özelliğine sahip olan bu saatten sadece 221 tane üretilerek özel bir seri olması istendi. Saatin şu andaki fiyatı 150,000 pound civarında.

Benzer Yazilar

Kırmızı Halıda Gibi: Smokin

Ahmet DOĞDU

Kısıtlı Bütçeyle işyerinde Rahat Giyim

Ahmet DOĞDU

2013 ERKEK AKSESUAR MODASI

Ahmet DOĞDU

Beyaz İle Mavinin Mükemmel Uyumunu Kanıtlayan 7 Kombin

Sevgiliye Hangi Çiçek Alınmalı?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Aksesuar Kullanımı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz