Image default
Erkek Moda

Erkek Saç Bakımı

Kadınlar gibi erkekler de sağlıklı görünen, güzel ve etkileyici saçlara sahip olmak isterler. Bu öncelikle kendimizi iyi hissetmemizi sağlar ve yanı sıra saçlar, biri ile karşılaştığımızda, o kişi hakkında, o kişinin stili ve yaşam şekli hakkında bile bize birçok ipucu vermektedir. Bu nedenle artık kadınlar için olduğu gibi erkekler için de saç ve saç bakım ürünleri üretilmekte ve her geçen gün geliştirilmektedir.

Peki daha sağlıklı ve güzel görünen saçlar için neler yapmamız gerekir?

Her şeyden önce saçlarımız ve saçlarımızın kalitesi, sağlığı da bizim, bedenimizin sağlıklı olması ile doğrudan ilgilidir. Tek başına saç bakımı yeterli olmayacağı gibi, beslenmenize, ihtiyacınız olan vitaminleri düzenli olarak almaya dikkat etmelisiniz. Sağlıksız bir bedendeki saçlar da bekleneceği üzere sağlıksız görünecektir.

Bir diğer önemli husus da saçlarımızın temiz olmasını sağlamamız gerektiğidir. Yağlanmış, kirlenmiş saçlar, ne yaparsanız yapın bakımsız görünmenize sebep olacaktır. Saç tipimize, saç derimize en uygun olan bir temizleyici ürünü, şampuanı seçmemiz ve bu ürünle düzenli olarak saçlarımızı kirlerden, yağdan ve üzerinde biriken tozdan arındırmak için yıkamamız gerekmektedir.

Saçınızı ve saç derinizi kurutmayacak veya yağlanmaya müsait bir saça sahipseniz daha da yağlanmasına sebep olmayacak doğru ürünü temizlik için kullanmanız önemlidir. Saç temizliğinizi ve bakımını destekleyici olarak, haftada bir veya iki kere saçınıza bakım maskeleri uygulayabilirsiniz. Bunun için de, piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz erkek bakım ürünlerinden yardım alabilir veya evde bulabileceğiniz zeytinyağı, hint yağı, bal gibi bazı doğal malzemeler ile saçınıza ve saç derinize uygun maskeleri kendiniz yapabilirsiniz.

Saç temizliğiniz ve bakımınız için bir diğer konu da, stilinize ve beğeninize uygun, yüz tipinize yakışan bir saç modeli kullanmanızdır. Bunun için erkek kuaförünüzden öneriler alabilirsiniz. Böylece, sağlıklı, temiz, bakımlı ve stilinizi yansıtan saçlara sahip olabileceksiniz.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Deri Ayakkabı Tutkusu

Ahmet DOĞDU

Kısa Kollu Gömlek

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Mezuniyet Balosu Kombini

Editor

Levi’s Ayakabı Dünyası

Ahmet DOĞDU

Mango 2016 Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Erkek Yün Ceket İçin Kravat Tercihleriniz Ne Olmalı?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz