Image default
Erkek Sağlık

Erkek Saç Bakımında, Doğal Tüyolar!

hair-lossErkek saç bakımı konusu, yıllardır tartışılan bir konudur. Hemen herkes, çeşitli başlıklar altında erkeklere tüyolar verir. Kimisi de, sadece şampuan ile yıkamanın yeterli olacağını söyler. Oysa ki, durum bu kadar basit değildir. Eğer, ileride saçları dökülmüş ve ortası açılmış bir “kel adam” olmak istemiyorsanız, saçlarınıza vakit ayırmanız gerekmektedir. Bunun içinde, bazı kısımlara dikkat etmek, bilinçli bir şekilde bakım yapmak çok önemlidir.

 

Malum, belli aralıklar ile saçınıza zaman ayırmaz iseniz, ilerleyen yaşlarda dökülen saçlarınızı geri kazanmak için çok daha fazla zamanlar harcarsınız. Bu nedenle, gelin erkeksengel.net ‘i dinleyin ve saçınıza artık yeterli bakımı uygulama hususunda aşağıda ki maddeleri dikkate alın.

 

Doğru Saç Bakımı İçin Ufak Tüyolar

 

1) Saçlar için vitaminler çok önemlidir. Üstelik, hemen her bütçeye uygun çeşitli vitaminler söz konusudur. Bu nedenle, bütçeniz ile uyumlu, günlük kullanabileceğiniz saç vitaminleri alınız ve her gün belli miktarda kullanınız.

 

2) Saçınız, en ufak durumlarda bile yıpranmaya hazır olabilir. Bu nedenle, sürekli olarak taramak, çeşitli saç spreyi ve jöle gibi unsurlar kullanmak, zamanla saçı zedeler. Bu tür durumlardan olabildiğince kaçının.

 

3) Saçınız için kullandığınız her türlü güzellik unsuru, bakım unsuru ya da şampuan gibi ürünler, gerçekten alanında uzman olan ve kendini kanıtlamış markalardan tercih edilmelidir. Bazen, maddi açıdan daha ucuz olduğu için tercih edeceğiniz bilinmeyen bir saç bakım ürünü, ileri de daha büyük sorunlara neden olabilir.

 

4) Saçlarınızı belli periyotlarda, düzenli olarak yıkayınız ve yıkama esnasında hor davranmayınız. Olabildiğince nazik ve masaj yaparak bakım işlemini sağlayınız.

 

Eğer, yukarıda ki temel 4 maddeye göre hareket ederseniz. Günlük olarak, saçınızın vitamin ihtiyacını karşılamış, bakımları aşamasında doğru ürünler seçmiş ve doğru hareketler ile bakımı sağlamış, gerçekten sağlıklı bir saç yapısına sahip biri olursunuz. Aksi halde, en ufak hareket ya da yanlış bir ürün dahi, sizlere ciddi oranda zarar verebilir. Zira, bir erkek için saçın ne kadar önemli olduğu aşikârdır. Bu nedenle de, saçlarımızın değerini, onları kaybetmeden bilmeliyiz.

 

Benzer Yazilar

Erkeklerde En Çok Görülen Kanser Türleri

Ahmet DOĞDU

Tabağınızdaki 5 Renk

Ahmet DOĞDU

Sportif Erkekler İçin Besin Önerileri

Çocuk Sahibi Olmak İçin Daha Az Patates Yiyin

Ahmet DOĞDU

Çorap Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Kaş Bakımı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz