Image default
Erkek Sağlık

Erkek Spermleri Kadınlarda Kanser Tedavisinde Kullanılacak

Kansere kesin olarak neyin sebep olduğu hala bilinmiyor. Fakat kötü beslenme tarzımız, maruz kaldığımız radyasyon, kullandığımız ürünlerin içindeki kimyasal maddeler, sahip olduğumuz kötü genler, çevresel faktörler ,alkol ve sigara kullanımı gibi kötü alışkanlıklarımız, kanser nedenleri arasında gösterilebilir.

Kanser Nedir? Organlarımızdaki ve dokularımızdaki hücrelerin düzensiz bir şekilde bölünmesiyle çoğalan kötü huylu urlara kanser denir. Kanser önemli bir rahatsızlıktır ve tedavi edilmesi gerekir. Tedavisi yapılmadığında ölüme sebebiyet verir.

kanser-nedir.jpg

Kanser Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle, kanser tedavi edilebilir bir hastalıktır. Erken teşhis ve doğru tedavi yöntemi ile hasta tekrar sağlığına kavuşabilir. En yaygın tedavi yöntemleri;

Kemoterapi

Radyoterapi

  • Cerrahi yöntem
  • Hormonal ve biyolojik tedavi yöntemleri
  • Belirli bir kanser tipini hedef alarak uygulanan tedavi yöntemleridir.
  • Bilim insanları bu hastalığı tamamen ortadan kaldırabilmek amacıyla aralıksız olarak çalışmalarına devam ediyorlar. Kanser tedavisinde son gelişmeler , hastalar için yeni umutlar vaad ediyor.

Kanser Tedavisi Bulundu

Alman bilim insanı Medine Sanchez ve ekibinin Nanobilim Enstitüsü Laboratuvarlarında yaptığı araştırmalarda sperm hücrelerinin tedavide kullanılan ilaçlar ile uyum gösterdiğini bu sayede ilaçların daha etkili hale geldiğini keşfettiklerini belirtti. Ayrıca Medine Sanchez sperm hücresinin içerisinde bulunan demir sayesinde manyetik alan yaratarak ilacı istenilen bölgeye yönlendirebildiklerini söyledi. Laboratuarda test edilen bu yöntem ile %87 oranında ve 72 saatte kanserli hücrelerin yok olduğu gözlemlenmiştir. Bulunan bu yöntemin sadece kansere değil kadınlar için üreme yollarında bulunan hastalıklara da çare olacağı iddia ediliyor.

en-yaygin-tedavi-yontemleri.jpg

Kemoterapi Ortadan Kalkacak

Bilim insanları araştırmaların devamında, yöntem kesinleşirse , kanser tedavisinde kemoterapiye bir daha ihtiyaç duyulmayacağını söyledi. Bunların dışında bilim insanlarının çözmesi gereken bir soruları daha var. Kadın hastaların hamile kalmamasının nasıl sağlanacağı? Umarız bu sorunu en kısa zamanda çözer ve şifa bekleyen birçok hastaya derman olurlar.

kanser-tedavisinde-son-gelismeler.jpg

Benzer Yazilar

Testis Kanseri Nedir ? Belirtileri Nelerdir ?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Düğün Öncesi Sendrom Olur mu?

Ahmet DOĞDU

ERKEKLERİN ALMASI GEREKEN MİNERALLER

Editor

Kış Depresyonuyla Baş Etmek

Ahmet DOĞDU

Sex teklif eden bir erkeğin kabul edilme olasılığı nedir?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Sertleşme Problemleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz