Image default
Sportaküs

Erkek Spor Çantasının Olmazsa Olmazları

Spor birçoğumuzun vazgeçilmez günlük rutinleri arasında yer almaya başladı. Özellikle erkekler için kaslı vücutların önemi oldukça arttı. Peki günümüz fit erkekleri spora giderken spor çantasında mutlaka bulunması gerekenleri biliyor mu? Gelin spor sırt çantasında olması gerekenlere beraber göz atalım.

Deodorant

Elbette hareket etmek deyince aklımıza doğrudan terlemek geliyor. Terlemek doğamızda var ancak ter kokusunu engellemek bizim elimizde. Spor salonları gibi topluca vakit geçirdiğimiz yerlerde ter kokusu adeta bir baş belası oluyor. Bunun önüne geçmek için mutlaka önceden temiz vücudumuza deodorant kullanmalıyız. Özellikle terleme karşıtı deodorantlar kurtarıcımız olacaktır.

Sırt Çantası Eşyaları
Sırt Çantası Eşyaları Arasında Yer Alan Havlular

Havlu

Yoğun tempolu bir spor rutini sırasında bol miktarda ter kaybederiz. Terlemenin egzersiz programımıza engel olmaması için salona giderken yanımızda havlu bulundurmamız oldukça önemli. Bunun yanı sıra salonlarda egzersiz sonrası duş alanlar ekstra duş ve saç havlusunu da spor çantalarından eksik etmemeli

Mini Boy Bakım Ürünleri

Çantalarınızda ağırlık yapmaması adına mini boy şampuan, krem, duş jeli, duş sonrası bakım ürünlerini bulundurarak hem günlük bakımdan fedakarlık etmemiş hem de ağır çantalar taşımamış olursunuz. Kullandığınız ürünlerin mini boyları mevcut değilse, seyahat boy boş şişeler alarak içine ürünlerinizi doldurabilir ve  daha küçük ağırlıklardaki sırt çantası eşyaları haline getirebilirsiniz

Tarak

Spor sonrası yapılan duşlardan hemen sonra saçların şekil alması ve daha düzgün durması için çantalarınızda tarak bulundurmayı unutmayın.

Sırt Çantasında Olması Gerekenler
Sırt Çantasında Olması Gerekenler

İlk Yardım Seti

Hareket halindeyken bazen tempoya kendimizi kaptırabiliyor ve bazı istenmeyen yaralanmalara sebep olabiliyoruz. Bu nedenle anında müdahale ve ufak yaralanmaların büyümemesi adına çantalarınızda ufak ilk yardım çantaları taşıyabilirsiniz.

Yedek Kıyafetler

Bazen yediklerimizden ya da o gün uyguladığımız egzersiz programından kaynaklı düşündüğümüzden daha fazla terleme yaşayabiliriz. Bu sebeple yanımızda yedek kıyafetler taşıyarak hem daha hijyenik, hem de daha rahat spor yapabiliriz.

Benzer Yazilar

Vücut Tipine Göre Spor Yapmak

Ahmet DOĞDU

Paintball Nedir?

Ahmet DOĞDU

Karnitin ve Yararları

Ahmet DOĞDU

Tenis Nasıl Oynanır

Ahmet DOĞDU

Sigara ve Vücut Geliştir(ME)

Editor

Dünyanın En Popüler Spor Dalları Nelerdir?

Editor