-2 C
Istanbul, TR
Çarşamba, Şub 20, 2019
Erkek Tarzında Fark Yaratan Detaylar
Erkek Moda

Erkek Tarzında Fark Yaratan Detaylar

Çağımızda artık tarz sahibi olmak ve bu tarzla fark yaratmak sadece kadınların meselesi değil. Tarz konusu erkekler içinde son derece önemli ve dikkat etmesi gereken bir husus. Çünkü karşımızdakiyle (özellikle sizi tanımayanlar ya da hakkınızda fazla fikri olmayanlarla) ilk olarak görünüşümüz ile iletişim kurarız. İyi görünüm güven duygusunun oluşmasını da beraberinde getirir. Bu ayrıcalığa sahip olmak ve tarzıyla fark yaratmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken erkek kombin önerileri sizin için derlendi.

Altın Kural: Uyum

tarz-sahibi-erkek.jpg

Erkek giyim önerileri için başlangıç noktası uyumdur. Klasik ve spor tarzı birbirine asla karıştırmayın. Kumaş pantolon üzerine t-shirt ya da deri ceket giymeyin. Ayakkabı ve kemer renklerinin birbiriyle olmasına özen gösterin. Takım elbisenizi vücut ölçülerine göre seçin. Kot pantolon altına kundura giymek bir klişe yanlışa imza atmayın. Takım elbise ile beraber kullandığınız kravat ve mendilin, kumaş ve renk uyumunu gözden kaçırmayın.

Farkın Püf Noktası: Aksesuar

tarz-sahibi-erkekleri-dikkat-etmesi-gereken-seyler.jpg

Aksesuarlara gösterdiğiniz önem de ziyadesiyle önemlidir. Erkek ve aksesuar kelimesi yan yana geldiğinde akılda oluşan ilk görüntü saattir. Spor ve klasik giyimlerinizle farklı olarak kullanabileceğiniz en az iki farklı şık saatiniz olmalıdır. Çok fazla saat kullanma eğiliminde değilseniz tarzınızı yansıtacak bileklikler de tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yaz ayları için güneş gözlükleri de önem taşımaktadır. Yüz yapınıza oturacak ve karizmatik görünmenizi sağlayacak tercihlerde bulunun.

Olmazsa Olmazlar

erkek-giyim-onerileri.jpg

Erkek giyim tarzı nasıl olmalı? diye düşünürken asla atlanılmaması gereken noktalar var. Mutlaka ortamın durumuna göre ihtiyacınızı karşılayacak klasik ve spor giyim kombinler dolabınızda olmalı. Tek bir tarza bağlı kalmayın. Bu ayakkabılara da yansımalıdır. Mesela takım elbise için bir çift bulundurmayı ihmal etmeyin.

Benzer Yazilar

Erkek Sakal Bakımı Nasıl Yapılır?

Editor

Geçmişe Doğru Bir ‘Vintage’

Ahmet DOĞDU

Şapka ve Bere Kullanımı

Erkek Moda

2016 Ceketlerin Yılı

Editor

En Şık Erkek Eldivenleri

Elegant Bir Tarz İçin Neye Dikkat Etmeli